Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Skvelé ťaženie tušického nováčika

Sportnet|Publikované 25. okt 2005 o 22:00

Tušice - Medzi najzaujímavejšie stretnutia uplynulého dvanásteho kola piatej futbalovej ligy juho-východ patril súboj Tušíc a Čičaroviec, ktorý

skončil víťazstvom domácich 4:0 (1:0). Plný bodový zásah znamenal pre futbalistov nováčika zároveň skok na tretie miesto súťaže a taktiež potvrdenie ambícií spred začiatku sezóny.

Samotný duel priniesol futbal minimálne štvrtoligovej úrovne, hoci góly padali iba do brány Čičaroviec. "Bol to obojstranne kvalitný a férový zápas. Strelili sme štyri utešené góly, škoda len červenej karty pre nášho Haburu v samom závere. Bol to už druhý vylúčený hráč nášho mužstva za sebou, konštatoval najskúsenejší hráč tušického mužstva Ľubomír Micák, ktorý sa na štvorgólovom víťazstve podieľal jedným gólom.

Mimochodom, bývalý hráč Michaloviec, Humenného, Bardejova, Prešov a 1. FC Košice je rodákom práve z Tušíc, nuž nečudo, že mu futbal na záver kariéry začína chutiť ako za mladi. "Nemám sa na čo sťažovať. Aj keď sa zvykne hovoriť, že doma nie je nikto prorokom, ja sa nemám na čo sťažovať. Zišli sme sa tu partia výborných futbalistov, čo dokazujeme aj súčasným postavením v tabuľke. Bodaj by sme na špici vydržali čo najdlhšie, zaprial si futbalista s nebezpečnou ľavačkou.

Aj hostia z Čičaroviec súhlasili s názorom, že v Tušiciach vyhralo lepšie mužstvo. Veď pri výsledku 4:0 to ťažko môže byť opačne... "Nemáme sa za čo hanbiť, odohrali sme veľmi dobré stretnutie, žiaľ, so smutným koncom pre nás. Do polčasu naše šance na priaznivý výsledok ešte žili, ale s blížiacim sa záverom nám odchádzali sily a jednoznačne sa prejavili skúsenosti Tušičanov. Na 4:0 to až nebolo, ale tri body ostali zaslúžene doma, úprimne sa vyznal 31-ročný stopér Čičaroviec Štefan Sztankó, ktorý do radov tohto piatoligistu zamieril v lete zo štvrtoligových Veľkých Kapušian.

Zverenci hrajúceho trénera Ferdinanda Hornyáka sú po dvanástich kolách na nelichotivej dvanástej priečke, čo je v porovnaní s ich postavením v predchádzajúcich sezónach markantným poklesom. "Súhlasím, no treba mať na zreteli viaceré hráčske odchody po skončení vlaňajšej sezóny. Náhradou sú mladí a neskúsení chlapci, nuž a trpíme tiež na kvantitu kádra. Nádejam sa, že už v najbližšom stretnutí doma proti Poproču zabojujeme na plno a že vo zvyšných kolách sezóny pred domácim obecenstvom nezaváhame. Čičarovce do okresnej súťaže rozhodne nepatria, zdôraznil Štefan Sztankó.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.