Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Skvelé finále, výborní organizátori

Sportnet|3. feb 2009 o 00:00

V sobotu hostila metropola Spiša slovenskú volejbalovú špičku. Vo finále Slovenského pohára sa tu stretli ženské družstvá Slávie a Doprastavu

Bratislava. V mužskom súboji pod vysokou sieťou proti sebe nastúpili Humenné a VKP Bratislava. Pre Spišiakov to bol veľký volejbalový sviatok.

SP. NOVÁ VES

V histórii spišskonovoveského volejbalu sa ešte nekonalo také významné podujatie. Domácim organizátorom sa zo všetkých strán po skončení adresovali len slová chvály a uznania.

Nepochyboval

S organizáciou významných podujatí majú za ostatné roky na Spiši veľké skúsenosti skôr basketbalisti. Svojej šance sa však výborne uchytili aj volejbaloví funkcionári.

"Hovorím to úprimne - moje dojmy zo Spišskej Novej Vsi sú tie najlepšie. Organizátori vyvinuli maximálne úsilie na zorganizovanie tohto volejbalového sviatku. Samozrejme, že sa vyskytol aj nedostatok v podobe posunu stretnutí, ale aj tak hala bola počas oboch finále zaplnená. Divácka kulisa a predovšetkým atmosféra v súboji VKP - Humenné bola vynikajúca," povedal prezident SVF Ľubor Halanda.

"Neváhali sme vôbec. Už ako reprezentačný tréner som bol na stretnutí v Spišskej Novej Vsi. Poznám tunajších funkcionárov volejbalového klubu. O tom, že všetko pripravia na výbornej úrovni, som bol presvedčený," konštatoval šéf slovenského volejbalu.

Poďakovanie

Len pár mesiacov stačilo Novovešťanom na to, aby si vo volejbalovej extralige vybudovali dobré meno. Divácku návštevnosť na domácich zápasoch žien môžu ostatné kluby len tíško závidieť. V sobotu večer Spišiaci ukázali, že po basketbale majú veľmi radi aj volejbal.

"Náš klub si to zaslúžil. Bolo dosť problémov, keď sme museli posúvať finále o hodinu skôr pre televízny prenos. Na druhej strane ma teší, že finálové zápasy videlo celé Slovensko. Plus mužské finále bolo v priamom prenose na internete, takže nás videl celý svet. Niečo podobné, ako sme zorganizovali v sobotu, sa bez takých fantastických nadšencov volejbalu, akých máme v Spišskej Novej Vsi, pripraviť nedá. Patrí im moje veľké poďakovanie. Už teraz sa črtá možnosť, že niečo podobné zorganizujeme v lete v plážovom volejbale," spokojne konštatoval po záverečnom ceremoniáli prezident VK Spišská Nová Ves František Lipták.

"Finále bolo veľmi dramatické, predovšetkým to mužské. Vyzeralo to na jednoznačný zápas pre Humenčanov. Každý priaznivec volejbalu musel byť s finálovými stretnutiami spokojný.

Boli len pozitívne ohlasy. Pre nás to bol sviatok športu, sviatok volejbalu. Predovšetkým pre tých, ktorí povzniesli úroveň nášho ženského volejbalu, to bola najlepšia odmena a motivácia do budúcnosti," povedal po skončení finálových bojov primátor Spišskej Novej Vsi Ján Volný, ktorý mal záštitu nad celým podujatím.

Na záver už len spoločný názor finalistov: Spišiaci, finále Slovenského pohára ste zvládli excelentne!

JOZEF PETRUŠKA

Súvisiace články