Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Skvelé európske predstavenie

Sportnet|Publikované 22. nov 2007 o 23:00

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Pred týždňom v zápase stredoeurópskej ligy Novovešťania vysoko prehrali v Pardubiciach 62:98. Lenže v stredajšej odvete bolo všetko

ináč. Spišiaci podali fantastický výkon a súpera jasne prevýšili. Konečný výsledok 91:64 hovorí za všetko.

"Prvé tri štvrtiny sme v Pardubiciach nehrali zle. Až v závere nám to prestalo padať a domáci dávali rýchle a lacné koše. Do odvety sme išli s jasným cieľom vyhrať. Sme radi, že sme zdolali ťažkého súpera výrazným rozdielom a pobavili divákov," povedal po stretnutí Marcel Madaj a pokračoval:

"Darili sa nám strelecké pokusy z diaľky, vychádzali nám ´trojky´. Možno rozhodla aj tá dlhá cesta z Pardubíc, o čom sme sa my presvedčili na vlastnej koži pred týždňom."

Ak už hovoríme o cestovaní, práve na Spišskú Novú Ves čakajú "rozlietané" dni. Najprv cestujú v sobotu na extraligu do Lučenca, potom v pondelok na zápas Slovenského pohára do Komárna a hneď majú namierené do Poľska, na ďalšie stretnutie stredoeurópskeho pohára proti Walbrzychu.

"S tým nespravíme nič. Hráme najvyššiu slovenskú súťaž, Stredoeurópsky pohár a k tomu pribudne ešte Slovenský pohár. Vo všetkých týchto zápasoch sa budeme snažiť uspieť čo najlepšie. Po prehre v Pardubiciach a Svite určite toto domáce víťazstvo veľmi pomohlo, veď pred sebou máme veľa zápasov, ktoré hráme vonku," skonštatoval Marcel Madaj.

Ak zverenci trénera Krunoslava Krajnoviča zopakujú vo všetkých spomínaných stretnutiach výkon zo stredy, o dobrý výsledok sa vôbec nemusia strachovať.

Proti Pardubiciam to bol excelentný výkon na európskej úrovni.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.