Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Škvarek: Jeden druhému máme čo vracať

(Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 12. nov 2014 o 23:00

Volejbalisti VK KDS Šport Košice cestujú v sobotu na palubovku súpera, ktorého poznajú zrejme najlepšie.

Volejbalisti VK KDS Šport Košice cestujú v sobotu na palubovku súpera, ktorého poznajú zrejme najlepšie spomedzi všetkých účastníkov v extralige. Prvé tohtosezónne derby medzi Prešovom a Košicami dopadlo v metropole východu lepšie pre hostí, ktorí vyhrali na začiatku októbra 3:1 a favoritom budú aj v domácom zápase.

KOŠICE. Prešov je jediným extraligovým mužstvom, ktoré v tejto sezóne ešte neokúsilo trpkosť prehry. Bilancia dvanásť výhier z dvanástich zápasov pôsobí pre súperov odstrašujúco, no Košičania rozhodne nepôjdu do súboja s vedúcim celkom so zvesenými hlavami.

Odohral tam štrnásť sezón

„Prešov je pre nás dobrý súper, lebo tam máme veľa kamarátov a bývalých spoluhráčov. Budeme tam hrať v podstate ako keby sme hrali u nás doma. To prostredie aj telocvičňu dobre poznáme. Bude to pre nás nie klasický volejbalový zápas, ale pôjde tam aj o prestíž. Jeden druhému máme čo vracať,“ skonštatoval hrajúci tréner Radovan Škvarek.

Košický tréner odohral v Prešove za mužov štrnásť sezón a tak to bude preňho špecifický zápas.

„Budeme tam mať veľa známych aj v hľadisku, ktorí nás, verím, budú podporovať a vytvoria nám takmer domácu atmosféru. V Prešove som za mužov hrával od svojich šestnástich rokov. Začal som v sezóne 1993/1994 a bol som tam až do roku 2008 a určite to pre mňa bude výnimočný duel,“ povedal Škvarek.

Určite nie s Košicami...

Pre oba celky to bude aj do istej miery osobný zápas, ktorý nechce prehrať ani jeden z aktérov a obzvlášť Prešov z pozície lídra bude pod väčším tlakom.

„Je dosť možné, že aj oni tento zápas berú veľmi vážne. Keby si mali vybrať prehru s niektorým extraligovým klubom, tak určite by nechceli, aby sme to boli práve my. Nebolo by to pre nich asi príjemné, keby museli hovoriť, že prehrali s Košicami, kde sú hráči, ktorí boli odsunutí z Prešova, lebo neboli dostatočne perspektívni. Budú si chcieť dokázať, že s nami musia vyhrať,“ prezradil košický tréner.

Prešov má sezónu veľmi dobre rozohranú a patrí medzi najväčších favoritov na majstrovský titul. Extraligový nováčik z Košíc zatiaľ získava cenné skúsenosti v našej najvyššej volejbalovej lige.

Z hľadiska kvality kádra patrí Prešov rozhodne na špicu tabuľky.

„Keď im to Kamil Feňo dobre rozhodí, sú nebezpeční všetci. Ak im ale prihrávka nevyjde, tak to ukončujú len z tých vysokých lôpt, takže vtedy treba ubrániť kraje siete a poprípade ak to nezblokujeme, tak aspoň ponadrážať a potom im to následne zložiť. Oni sú ako kolektív veľmi silní, ale to v podstate všetky celky, ktoré sú v hornej päťke,“ povedal R. Škvarek.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.