Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Škvarek: Chceme sa vyhnúť poslednému miestu

Spoločne za jedným cieľom. Košickí volejbalisti sa chcú vyhnúť bojom o záchranu. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 3. dec 2014 o 23:00

Volejbalisti VK KDS Šport Košice odohrajú v sobotu zápas proti momentálne poslednému celku VKM Stará Ľubovňa.

Volejbalisti VK KDS Šport Košice odohrajú v sobotu na vlastnej palubovke posledný zápas prvej časti extraligovej sezóny 2014/2015 proti momentálne poslednému celku VKM Stará Ľubovňa. V nadstavbovej časti majú Košičania ambíciu prebojovať sa na ôsmu priečku, ktorá zaručuje účasť v play-off.

KOŠICE. Minulý víkend nevyšiel košickým volejbalistom podľa plánov. Súboj v Nitre bol z hľadiska tabuľkového postavenia pre Košičanov veľmi dôležitý.

Po dramatickom prvom sete, ktorý pre seba získali domáci, sa podarilo zverencom trénera Radovana Škvareka vyrovnať a nebyť menšieho výpadku v treťom dejstve mohol mať zápas úplne opačný priebeh.

„Hrali sme ako tím veľmi dobre, len škoda, že ten výsledok za to nehovorí. Rýchlo sa menili tie situácie, keď sme chvíľu na palubovke dominovali a potom zrazu začneme kopiť jednu chybu za druhou. Z pre nás priaznivého stavu sme schopní dostať sa do nevýhody a nakoniec prehrať. Sú to také kolísavé výkony, ako keby hrali dorastenky,“ skonštatoval hrajúci tréner Radovan Škvarek.

Škvarek: Napraviť si chuť

Posledný zápas základnej časti potrebujú Košičania bezpodmienečne vyhrať, aby sa vyhli komplikáciám, ktoré by im mohli zabrániť v účasti vo vyraďovacej fáze.

„Musíme sa otrepať z toho posledného víkendu, lebo nám absolútne nevyšiel. Pokúsime sa nejakým spôsobom proti Starej Ľubovni napraviť si chuť. Je to súper, na ktorom by sme sa mohli chytiť a navyše, ak prehráme, tak nám hrozí, že skončíme po základnej časti poslední, čomu sa jednoznačne chceme vyhnúť. Veríme si, že môžeme zvíťaziť a v prípade, že Nitra prehrá vo Svidníku, posunuli by sme sa na ôsme miesto a to už je trochu krajšie,“ zhodnotil celkovú situáciu R. Škvarek.

Jeho tím má momentálne na konte deväť bodov za tri víťazstvá a ak si chce udržať nádej na play-off potrebuje v sobotu Starú Ľubovňu v domácom prostredí zdolať.

Boj o miestenky do play-off

„V nadstavbovej časti nás čakajú zápasy s mužstvami, ktoré sa umiestnia na siedmom až desiatom mieste. Bude sa hrať dvakrát doma a dvakrát vonku a pôjde vlastne o boj o posledné dve miestenky do play-off. To je pre nás momentálne hlavný cieľ, pretože sa chceme vyhnúť zápasom o záchranu,“ prezradil Škvarek.

Zdravotne na tom nie je košický tím úplne najlepšie, no žiadne vážnejšie zranenia sa v kádri počas týždňa neudiali a nastúpiť by tak mali v plnej sile.

„Zoli Nagy sa nemohol kvôli pracovným povinnostiam zúčastniť tréningov a Valerio Savio si privodil drobné zranenie nohy, ale do soboty by mal byť v poriadku. Roman Németh je po chrípke, takže sú tam nejaké neduhy, ale do zápasu s Ľubovňou by sa to malo dať všetko do poriadku,“ skonštatoval R. Škvarek.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.