Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Škutka verí, že gól zo zahodenej šance nebude chýbať

D. Škutka mohol v nadstavenom čase skórovať, no s veľkou šancou nenaložil dobre. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 23. apr 2009 o 22:00

KOŠICE. Útočník Dávid Škutka vybehol na Tehelné pole v 82. minúte a v nadstavenom čase sa dostal do ideálnej možnosti na skórovanie, keď išiel sám na brankára Bičíka. Loptu si však v rozhodujúcom okamihu posunul viac dopredu a gólman Slovana bol pri nej s

kôr.

Na nohe ste mali poisťovací gól, ktorým ste mohli ešte viac znížiť nádeje Slovana pred odvetou. Nakoniec ste ten povestný klinec nezabili do rakvy.

- Predstavoval som si to úplne inak. Strelený gól by mužstvu určite pomohol. Škoda, že mi lopta ušla. Mrzí ma to.

Lopta vám odskočila na nejakej nerovnosti alebo ste si ju o niečo silnejšie posunuli?

- Ja som si ju zle posunul. Keď som si obhodil domáceho obrancu a bežal do šestnástky, tak som mal pocit, že sú za mnou hráči Slovana. Chcel som si loptu hodiť na pravú nohu, spravil som ešte krok, pričom som si nevšimol, že brankár už tak vybieha. Posunul som si loptu trochu viac a brankár mi ju zobral z nohy.

Už ste v myšlienkach boli rozhodnutý, ako zakončíte akciu? Či urobíte kľučku na brankára, zakončíte placírkou pozdĺž gólmana, alebo tvrdo vystrelíte?

- Vedel som, čo chcem spraviť. Chcel som naznačiť strelu a čakať, či sa brankár pohne na nejakú stranu, no nevyšlo to. Nad kľučkou som veľmi nepremýšľal, lebo som postupoval dosť z uhla a aj brankár by ma asi prečítal. Jednu stranu mal vykrytú a kľučka prichádzala len do druhej strany.

Po zápase ste si veľmi vyčítali túto situáciu? Prípadne vám ju pripomenuli spoluhráči alebo tréneri?

- Samozrejme, lepšie by sa nám hralo aj doma, keby sme na Slovane vyhrali 2:0. Spoluhráči mi nejako zvlášť nedali pociťovať zahodenú šancu. Určite ma to osobne veľmi mrzelo. V odvete sa nám mohlo ľahšie hrať. Teraz dúfam, že odvetu zvládneme.

Zrejme ani nechcete pomyslieť na to, že práve toto zaváhanie by sa v súčte oboch pohárových duelov podpísalo pod vypadnutie MFK...

- Cestou domov v autobuse som rozmýšľal aj nad touto možnosťou. Pre mňa by to bolo veľmi nešťastné, ak by nám tento gól chýbal v konečnom účtovaní. Bolo by to kruté.

Domáci mali najmä v druhej polovici II. polčasu veľký tlak, no vyložené príležitosti boli na strane MFK. Najprv prečíslenie dvoch na jedného, keď Matič postupoval s Novákom sám na domáceho obrancu a neskôr vaše sólo.

- Pánboh zaplať za Markov gól. Určite sa nám hralo lepšie v II. polčase. Bol to vyložene pohárový duel, v ktorom ani jedno mužstvo nechcelo inkasovať. Do Bratislavy sme cestovali s tým, aby sme strelili nejaký gól, čo sa nám podarilo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.