Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Skúsenosť Brezničanov dominovala nad behavosťou Sninčanov

Sportnet|Publikované 24. sep 2002 o 22:00

Snina - Najväčším prekvapením v IV. futbalovej lige, skupine Sever bola prehra Sniny na vlastnom ihrisku s nováčikom z Breznice. Bola síce tesná

(1:2), ale toto nie je rozhodujúce, pretože body si odviezli hostia. Strata bodov mrzí Sninčanov o to viac, že počas celého zápasu mali prevahu v poli, vytvorili si aj dostatočné množstvo gólových príležitostí, ale chýbala im lepšia koncovka. Ďalším dôvodom prečo len jedna lopta skončila v sieti Breznice bol výborný výkon brankára Mulíka, ktorý svojimi zákrokmi privádzal domácich hráčov do zúfalstva. Touto prehrou si Snina značne skomplikovala situáciu, pretože v doterajšom priebehu získala len desať bodov a to ju posunulo až na trináste miesto v tabuľke. Môže sa stať, keď prehrá v nedeľu v derby zápase v Medzilaborciach, že spadne až na dno tabuľky. Nečudo preto, že po stretnutí bol s výsledkom nespokojný hlavne prezident MFK Snina Vladimír Drobňák.

"Za predvedený výkon sme si zaslúžili vyhrať. Chlapci statočne bojovali, ale hostia taktickým výkonom dokázali, že môžu potrápiť aj skúsenejšie mužstvá. Nemáme inú možnosť, len v budúcich zápasoch dokázať, že naše mužstvá má na viac, ako ukazuje terajšie postavenie v tabuľke," konštatoval sklamaný prezident MFK. Ešte nešťastnejší bol tréner Sniny Štefan Andrejčík. "Tomu sa naozaj hovorí smola. Celý zápas dobíjame bránku súpera, ale gól nie a nie dať. Aj v tomto zápase sa ukázalo, čo znamenajú pre hráča skúsenosti. Potvrdili to naši najskúsenejší hráči Krivjančin a Maliňák, ktorí nielen dobre bránili, ale zapájali sa aj do útočenia. Aj napriek tomu, že patria aj k vekovo najstarším hráčom, vydržali aj kondične. Tým ukázali vzor mladším spoluhráčom, ktorí sa majú čo od nich priúčať. Bol by som však nespravodlivý, keby som za predvedený výkon v spomínanom stretnutí nepochválil aj mladých hráčov. Odviedli dobrý výkon a nedostatok skúseností nahradili veľkou bojovnosťou. Nestačilo to však na víťazstvo, ale taký je futbal. Nevyhráva vždy lepšie mužstvo, treba mať aj športové šťastie a to v nedeľu stálo na strene Breznice," dodal tréner Sniny.

Breznica si víťazstvom v Snine značne polepšila v tabuľke a postúpila na siedmu priečku, čo na nováčika súťaže nie je najhoršie. Bodové rozdiely medzi jednotlivými mužstvami sú však veľmi malé a keby prehrala zápas na domácom ihrisku mohla by sa ocitnúť až v pásme zostupu. "Je to naozaj tak, pretože súťaž je veľmi vyrovnaná," potvrdil Alojz Špak. Tohoto skúseného ligového futbalistu, ktorý v tomto období oblieka dres Breznice sme v Snine stretli ešte pred zápasom. Už vtedy tvrdil, že zo Sniny si odvezú najmenej bod. Nakoniec to boli tri, čo ho ešte viac potešilo. Čo ho viedlo k takejto úvahe sme sa ho opýtali po zápase. "Naše výkony sa od zápasu k zápasu zlepšujú. Preto sme si trúfali aj v Snine zabodovať. Podarilo sa nám to hlavne preto, že základ mužstva tvoria skúsení hráči, ktorí hrali aj vo vyšších súťažiach. Aj v dnešnom zápase ukázali, že sú pre mužstvo prínosom," pochválil svojich starších kolegov Alojz Špak, ktorý bol v tomto zápase len náhradníkom. "Od začiatku nehral preto, lebo mal predtým zastavenú činnosť za vylúčenie tým stratil hernú istotu. Na ihrisko som ho poslal až po strelení nášho druhého gólu, aby podržal loptu v strede ihriska a usmerňoval hru spoluhráčov, čo aj splnil," vysvetlil tréner Breznice Jozef Pariľák. On sám nastúpil hrať v 90. minúte. O jeho futbalových kvalitách nikto nepochybuje, preto sme mu na záver dali otázku, prečo prišiel na ihrisko tak neskoro. "Máme teraz dostatočný káder a dávam príležitosť mladým hráčom, ktorí ma aj v tomto zápase nesklamali. Na ihrisko som prišiel preto, aby som radosť z víťazstva pocítil priamo na hracej ploche, čo je vždy radostnejšie ako na striedačke," s úsmevom na tvári dodal Jozef Pariľák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.