Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Skupinová fáza Pohára EHF vrcholí

Sportnet|Publikované 22. mar 2013 o 23:00

Dnešný súper hádzanárov Tatrana Prešov v poslednom zápase skupiny B Pohára EHF sezóny 2012/2013 KIF Kolding je už v Prešove.

Výprava dánskeho šampióna mala prílet do Košíc naplánovaný na včerajšie poludnie. Tam ju už čakal klubový autobus slovenského majstra a odviezol hádzanárov z Dánska do prešovského hotela Dukla.

PREŠOV. Tím KIF Kolding vedený trénerom Petrom Bredsdorff – Larsenom si po príchode do Prešova vyskúšal aj prostredie TATRAN handball areny, v ktorej sa dnes o 18. hodine začne zápas skupinovej fázy Pohára EHF Tatran Prešov – KIF Kolding.

Prvý vzájomný zápas dnešných súperov v skupine B Pohára EHF sa uskutočnil v nedeľu 17. februára v TRE FOR aréne v Koldingu.

Tento zápas sa prešovským hádzanárov zjavne nevydaril. Tatran tam utrpel prehru o dvadsať gólov (17:37).

Neskôr ale Prešov odohral dobré zápasy s ukrajinským HC Motor Záporožie, s ktorým si na konto pripísal prvé dve výhry v skupine.

Dnes sa mužstvo trénera Tatrana Prešov Romana Lamača iste pokúsi o dôstojnú rozlúčku so skupinovou fázou druhej najprestížnejšej európskej súťaže hádzanárov. Čaká ho však veľmi ťažká úloha.

KIF Kolding je veľmi silným súperom. A aj napriek ostatnému zakopnutiu na domácej palubovke s Motorom Záporožie je dánsky šampión favoritom dnešného duelu v TATRAN handball aréne.

Kolding favoritom i lákadlom

KIF Kolding so svojimi hráčskymi esami, ako napríklad spojka Kim Andersson, je nielen favoritom, ale aj veľkým diváckym lákadlom. Stánok prešovských hádzanárov by sa mal dnes zaplniť a byť hnacím motorom osemnásobného slovenského majstra v rozlúčkovom stretnutí skupinovej fázy Pohára EHF.

Vstupenky, ktoré sa neminuli v predpredaji, ako nás informoval obchodný manažér Tatrana Prešov Rastislav Mihok, si fanúšikovia hádzanej môžu zakúpiť v pokladnici TATRAN handball arény (pri hlavnom vstupe) ešte aj dve hodiny pred oficiálnym otvorením na 18. hodinu naplánovaného začiatku stretnutia Prešov – Kolding.

Brány haly budú potom otvorené od 16.30 hodiny, aby fanúšikovia mohli v predstihu zaujať svoje miesta v hľadisku.

Päť zápasov za šesť dní

Pestrý marcový program prešovských hádzanárov bude pokračovať aj po poslednom zápase v tohtoročnom Pohári EHF. Už zajtra o 18. hodine nastúpi Tatran Prešov na domáci zápas slovenskej extraligy proti MŠK Považská Bystrica (v predzápasoch o 13. a o 14.45 h sa stretnú mladší a starší dorastenci oboch klubov).

V utorok 26. 3. od 18. h sa v THA odohrá zápas SEHA League Tatran Prešov – Nexe Našice (Chorvátsko). V stredu 27. marca je na programe dohrávka nadnárodnej ligy, v ktorej sa Tatran Prešov stretne s Izvidačom Ljubuški z Bosny a Hercegoviny.

Do tretice v rade, teda v štvrtok 28. marca, o 18. hodine začne zápas slovenskej extraligy Tatran Prešov – HC Štart Nové Zámky.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.