Piatok, 22. októbra, 2021Meniny má Sergej

Škrtel: Zatiaľ zostávam v Liverpoole

Martin Škrtel (Autor: TASR)
TASR|2. sep 2013 o 17:55

Liverpool sa posilnil o ďalších stopérov Tiaga Iloriho a Mamadoua Sakha, čím sa Škrtelovi výrazne zvýšila konkurencia.

SENEC. Slovenský futbalový obranca Martin Škrtel dorazil na reprezentačný zraz pred kvalifikačným dvojzápasom s Bosnou a Hercegovinou vo výbornej nálade.

Cez víkend sa po zranení kolena vrátil do základnej zostavy FC Liverpool a po víťazstve 1:0 v prestížnom derby s Manchestrom United ho vyhlásili za hviezdu zápasu.

Nebolo to také horúce

Pre dvadsaťosemročného stopéra to bol prvý súťažný duel v prebiehajúcej sezóne. O tom, že nastúpi v základe, sa dozvedel pár dní predtým, keď bolo jasné, že mimo hry je zranený obranca Kolo Touré.

"Bolo to asi dva alebo tri dni pred zápasom, keď Kolo Touré netrénoval. Po dlhšej dobe to bol zápas, v ktorom som nastúpil v základnej zostave a odohral som ho celý. Takže som sa na to veľmi tešil a svojím výkonom som chcel pomôcť mužstvu. Myslím, že sa mi to aj podarilo," uviedol na pondelňajšom zraze v Senci.

Počas stretnutia sa dostal aj do menšej roztržky s kanonierom United Robinom van Persiem. "Dostal lakťom, to sa v zápasoch stáva. On na to však reagoval trochu podráždene. Celkovo bol podráždený asi zo svojho výkonu, pretože na ihrisku ho nebolo vidno," uviedol.

Škrtel tak dobrým výkonom umlčal britské médiá, ktoré vo veľkom špekulovali o jeho odchode z Anfield Road.

"Zatiaľ ostávam v Liverpoole, tie šumy vytvárali hlavne novinári a nikdy to nebolo také horúce, ako sa písalo. Ku kontaktom s inými klubmi ani nedošlo, pretože zo strany vedenia i trénera mi bolo deklarované, že klub so mnou počíta. Takže prestup sa ani neplánoval. Takže som to nevnímal tak, že hrám o to, či ostanem alebo neostanem v Liverpoole. Síce to bolo veľké derby proti Manchestru, no na druhej strane to v konečnom dôsledku bol obyčajný ligový zápas," vysvetlil.

V špičke je už miesta menej

Liverpool sa v záverečnom dni letného prestupového obdobia posilnil o ďalších dvoch stopérov Tiaga Iloriho z portugalského klubu Sporting Lisabon a francúzskeho stopéra Mamadoua Sakha z tímu Paríž St. Germain, čím sa Škrtelovi výrazne zvýšila konkurencia. "Hráči prichádzajú a odchádzajú. To je normálna vec a uvidíme, ako sa to vyvinie."

Liverpoolu vyšiel štart do sezóny na výbornú - po troch dueloch má na konte deväť bodov, figuruje na čele tabuľky a ešte neinkasoval.

"Pred sezónou sme tvrdo pracovali a úvod bol dobrý. Verím, že to takto pôjde aj ďalej. Sezóna je dlhá a zápasov bude ešte veľa, ale ja verím, že budeme pokračovať tak, ako sme do sezóny vykročili," povedal Škrtel.

"The Reds" veria, že po štyroch nevydarených sezónach, keď skončili najlepšie na šiestom mieste ligy, sa im v tej prebiehajúcej konečne podarí preniknúť do prvej štvorky. Škrtel však vie, že to pri tvrdej konkurencii v Premier League nebude ľahké.

"Dá sa povedať, že klubov, ktoré bojujú o špičku tabuľky, je každú sezónu viac a viac. Zase boli veľké nákupy, či už City, Tottenham, Chelsea a aj Arsenal. Konkurencia je veľká, ale keď vidím naše mužstvo a prejav, tak si myslím, že do prvej štvorky patríme," dodal.

Súvisiace články