Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Skromné ciele smerujú k záchrane

Sportnet|Publikované 26. júl 2012 o 22:00

Na troch frontoch bojovali v minulej sezóne o záchranu futbalové družstvá reprezentujúce Pečovskú Novú Ves.

PEČOVSKÁ NOVÁ VES.

Mužom a žiakom v I. triede ObFZ Prešov sa cieľ podarilo naplniť, no dorastenci si miestenku v regionálnej IV. lige Šariš neudržali.

Najmä muži to nemali jednoduché, nielenže sa im po skončení sezóny 2011/2012 odrátavalo v konečnej tabuľke deväť bodov, ako trest za inzultáciu rozhodcu, ale v polovici jarnej časti zostali ešte aj bez trénera. Za danej situácie každý získaný bodík mal hodnotu zlata.

Ani v Pečovskej Novej Vsi nemá futbal v súčasnosti ideálne podmienky. Problémy spôsobuje napríklad dlhotrvajúci súdny spor o ihrisko, ktoré je umiestnené na území niekdajšieho parku vedľa kaštieľa rodiny Mariásovcov a funkcionári rátajú každé euro v takmer vyschnutej klubovej pokladnici.

Nebyť pomoci zo strany obecného úradu, zrejme by nastal stav najvyššej pohotovosti.

Aj preto do novej sezóny vstupuje Peč. Nová Ves so skromnými cieľmi. „Uvedomujeme si, že boj o udržanie sa v najvyššej oblastnej súťaži bude oveľa náročnejší než to bolo v minulosti. Znižuje sa počet družstiev, záchranárske práce môžu zasiahnúť aj polovicu tabuľky. Vieme, že viaceré mužstvá v našom okolí, potenciálni súperi o pokojný stred tabuľky, sa posilnili, preto snažili sme sa v rámci našich skromných možností aj my oživiť hráčsky káder. Na prestup sme získali nášho najlepšieho strelca S. Červeňáka z Rudnian, ktorý u nás v minulej sezóne hosťoval, posilou do útoku by mal byť Radačovský, radi by sme v našom drese videli tiež Grajciara z Tatrana Prešov. Vo vybavovaní sú aj ďalšie prestupy či hosťovania. Na druhej strane prenasledujú nás viaceré zranenia. Z tohto dôvodu v úvode sezóny nám určite bude chýbať Tall, ktorý sa vážne zranil počas generálky s poľským štvrtoligistom Sieniawou. Tréner Vargovčík nemôže rátať ani s Vrankom, ten je pre zmenu v dlhodobom treste na 5 zápasov. Nemáme veľké oči, ambície sa aj v malom futbale odrážajú od ekonomických podmienok. Stručne povedané, nechceme mať problémy,“ informoval nás pred nedeľňajším zápasom v Demjate Ján Kochan, tajomník Peč. Novej Vsi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.