Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Škrlík pokračuje na lavičke Kazachstanu 21

Sportnet|Publikované 19. jan 2015 o 23:00

Ako asistent trénera je v týchto dňoch na turnaji v ruskom Petrohrade.HUMENNÉ. Na prelome roka bol doma, sviatkoval v kruhu rodiny, delil sa o kazašské zážitky s priateľmi a blízkymi.

Jozef Škrlík v uplynulom roku pôsobil na lavičke Kazachstanu do 21 rokov i v najvyššej kazašskej lige, rozprávať teda bolo o čom. A bude snáď aj naďalej, lebo reprezentačnú kazašskú anabázu humenský rodák predlžuje.

Zmluva na rok

V polovici januára vycestoval do Turecka, kde v tomto období nachádzajú výhodné futbalové podmienky tak kluby, ako aj reprezentačné výbery. Aj „dvadsaťjednotka“ Kazachstanu sa pripravovala na Tureckej riviére.

Otázkou bolo, či ju aj naďalej povedie litovsko– slovenská dvojica Saulius Sirmelis – Jozef Škrlík. Už niekoľko dní je odpoveď daná...

„Koncom decembra došlo vo vedení Kazašskej futbalovej federácie k obmenám vo vedení, a tak som nemohol stopercentne tvrdiť, ako rokovania dopadnú. Teraz je jasné, že moje účinkovanie v tíme Kazachstanu do 21 rokov pokračuje. Podpísal som zmluvu na jeden rok, ostávam vo funkcii asistenta trénera Sirmelisa,“ ozrejmil svoju reprezentačnú trénerskú budúcnosť Jozef Škrlík.

O klube priskoro...

Trénerská činnosť Jozefa Škrlíka v Kazachstane je známa už dve sezóny aj z klubového hľadiska. Svoju premiéru zažil v Akzhajyiku Uraľsk, v ďalšej sezóne Ordabasy Shimkent.

V prvom prípade sa v tíme nováčika pričinil o konečné ôsme miesto v najvyššej súťaži, v uplynulej sezóne sa tiež mohol tešiť zo štvrtého miesta Ordabasy Shimkent, čo znamenalo aj účasť v predkole Pohára UEFA.

Pre oba kluby historické úspechy, a tak sa logicky natíska otázka, akým smerom sa uberá jeho klubové angažmán...

„Na klubovú kazašskú tému je konkrétne hovoriť zatiaľ priskoro,“ poznamenal len veľmi stručne, ale s úsmevom jemu vlastným 52-ročný humenský rodák.

Previerka v Petrohrade

V týchto dňoch sa s kazašskou „dvadsaťjednotkou“ nachádza v Petrohrade, kde prebieha CIS cup. V skupine C už jeho zverenci odohrali dve stretnutia. Najprv podľahli Tadžikistanu 0:1, potom vyhrali rovnakým výsledkom nad Litvou.

Či postúpia do ďalšej fázy turnaja, rozhodne dnešný zápas s Juhoafrickou republikou, ktorá má bilanciu víťazstva a remízy...

„Tento turnaj nám dá prvé náznaky, ako konsolidovať, vyskladať káder, aby sme sa čo najlepšie ukázali na medzinárodnom fóre. Ciele sú tradičné – pripraviť hráčov na účinkovanie seniorskom áčku a uspieť v kvalifikácii,“ dodal Jozef Škrlík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.