Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Škrak: Chceme hrať päť zápasov

Sportnet|21. feb 2009 o 00:00

Šrťfinále I. hokejovej ligy sa hrá na tri víťazstva a prvé dve kola sú v sobotu a nedeľu a ľade mužstiev z prvej štvroky. HC Xawaxa Bardejov nastúpi

na štadióne lídra tabuľky v Spišskej Novej Vsi.

Bardejov. Domáci hokejisti po vyradení Trebišova mali dva dni voľna na regeneráciu a na tréningu v stredu večer už sa chystali na to, ako zvládnuť najbližšie víkendové stretnutia. Z kádra chýbajú Martin Slovák a Michal Karčák, ktorí sú na Svetovej zimnej univerziáde, a doma s teplotami zostali Peter Gajdoš a Erik Mazuch.

Nemajú čo stratiť

Pred dvomi stretnutia v Spišskej Novej Vsi v mužstve panuje mierne optomistická nálada. Po období, keď sa trápili a obojovali o postup do predkola play off sa im darí, výkonnostne išli hore. Kapitán mužstva Vladimír Mojdis verí, že podajú disciplinovaný výkon:„ Každý zápas začína od 0:0. Na domácich bude platiť, keď zabezpečíme obranu a budeme vyrážať do rýchlych protiútokov. Mali by sme premienať vyložené šance, to bolo našim najväčším problémom v decembri a januári. Vieme, že nás budú tlačiť." Hokejista s dobrým ťahom na bránu i dôrazom pred súperovým brankárom Ľubomír Baranok má rád prekvapenia:„ Cieľ v tomto ročníku sme splnili a na Spiš ideme potrápiť súpera, aby sa naši fanúšikovia tešili z víťazstva. Rozhodovať sa bude v obrane, keď tu budeme 100- percentní, môžeme prekvapiť. Oni sú favoriti a ideme tam s amalou dišičkou. " Dobrý a rýchly na korčuliach Norbert Leitner sa spolieha na rýchle protiútoky pri ktorých by nemal chýbať:„ Z dobrej obrany a protiútokov môžeme ťažiť. To že som nepremenil niektoré šance to už bolov tom, že som veľmi vymýšľal. Radšej som mal voliť strelu ako blafák."

Nerobiť chyby

Po chybách jednotlivcov súperi dokázali v niekoľkých zápasoch poriadne potrápiť kormidelníka Jozefa Škraka: „ Rozhodovať bude dobrá defenzíva, individuálne chyby, premieňanie šancí a brankári. Spišská je jednoznačným favoritom. Cieľ postúpiť sme splnili a dokázali sme prejsť cez silný Trebišov. Do tejto série ideme s tým, že každý najbližší zápas chceme vyhrať." A či sa na budúci týždeň bude hrať v Bardejove nielen tretí, ale aj štvrtý zápas J. Škrak bez váhania odpovedal:„ My chceme hrať päť zápasov."

Súvisiace články