Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

ŠKP proti Duslu podľa trénera zastavila aj náhla operácia Hajíčkovej

TASR|Publikované 29. apr 2006 o 22:10

Banská Bystrica 29. apríla (TASR) - Hádzanárky ŠKP Banská Bystrica po troch prehrách s Duslom Šaľa v semifinále playoff ťahali jasne za kratší koniec, ...

Banská Bystrica 29. apríla (TASR) - Hádzanárky ŠKP Banská Bystrica po troch prehrách s Duslom Šaľa v semifinále playoff ťahali jasne za kratší koniec, keď prehrali tri razy takmer navlas so zhodnou gólovou stratou (20:23, 17:21, 17:20). Napriek tomu tréner Štefan Kelemen dlho veril, že Šaľu môžu prekonať, jeho presvedčenie však utrpelo aj tým, že mu z kádra vypadla náhle krídelníčka Hajíčková, ktorú museli nečakane tesne pred tretím zápasom operovať.

"Prehrali sme si sériu v Šali v nedeľňajšom zápase, keď sme vyhrávali o štyri góly a navyše zahodili dve sedmičky," povedal v sobotu po ukončení série. "Tam nastal zvrat, nechali sme Šaľu vyhrať a sami sme sa nabili. Ja som sa chcel ešte do Šale vrátiť, preto ma veľmi mrzí, že sme za desať minút prešustrovali zápas. A Hajíčková? V piatok normálne ešte trénovala, no potom bola celú noc v nemocnici so zápalom slepého čreva. Tesne pred zápasom som sa dozvedel, že ju už náš lekár v Partizánskom odoperoval. V tomto zápase nám veľmi chýbala."

Trénerka Šale Darina Braunová videla stavebný kameň postupu v dvoch domácich víťazstvách: "V prvom rade bolo našou úlohou doma vyhrať oba zápasy. Vždy sme išli krôčik po krôčiku, od zápasu k zápasu a do tretieho s veľkým odhodlaním. Banská Bystrica ma neprekvapila ničím, skôr ma milo prekvapili vlastné hráčky. Zo Šale nám odišlo osem osobností a prišli hráčky, ktoré bojovali predtým o vypadnutie. Preto si myslím, že odviedli maximum, s veľkým plusom - postupom do finále. Veľmi dobre chytala Fabiánová, no musím pochváliť aj obranu a celý kolektív, na palubovke i mimo nej."

Súvisiace články