Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Škovira verí, že čierna séria sa skončí

Sportnet|Publikované 27. dec 2007 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skV KEŽMARKU DNES DERBY S KOŠICAMIV hokejovej extralige sa bude o body bojovať aj medzi sviatkami. Už dnes je v

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

V KEŽMARKU DNES DERBY S KOŠICAMI

V hokejovej extralige sa bude o body bojovať aj medzi sviatkami. Už dnes je v Kežmarku na programe derby východniarov. Domáci MHK SkiPark hostí o 17. hodine mužstvo HC Košice. Títo súperi sa v tejto sezóne stretnú po štvrtý raz. Zatiaľ zakaždým platilo: môj dom, môj hrad. Kežmarok na svojom ľade zvíťazil 3:2 po predĺžení, oceliari doma 5:3 a 6:4.

KOŠICE. Hokejisti Kežmarku v posledných piatich kolách nebodovali. Po vianočných sviatkoch majú teda pred sebou jasný cieľ. Ukončiť neúspešnú sériu.

"Všetci by sme boli radi, keby sme konečne vyhrali. Je nepríjemné kráčať od prehry k prehre. Potrebujeme zabodovať, hráme doma, verím, že sa dočkáme," nádeja sa útočník Kežmarku Miroslav Škovira, že práve dnes jeho tím zaberie a po takmer mesiaci bude z ľadu odchádzať s bodovým ziskom.

Vianočné sviatky opäť na chvíľu prerušili extraligové dianie. Škovira tvrdí, že po troch dňoch voľna sa už hráči tešili aj na tréning. "Isteže, na prvom tréningu sme sa hýbali ťažšie. Ale ničnerobenia bolo dosť, po troch dňoch nám už pohyb chýba. Potrebovali sme sa dobre spotiť," s úsmevom vraví.

Hecovanie fanúšikov

V Kežmarku by podvečer mohol byť plný dom a pravá hokejová kulisa. "Verím, že to bude také, ako pri prvom zápase Košíc v Kežmarku. Na zápas prišli aj fanúšikovia súpera a atmosféra bola výborná. Oba tábory sa hecovali, v takom prostredí sa hrá výborne. My máme šťastie, lebo naši verní sú naozaj skvelí."

Košice obľúbeným súperom

V domácom tíme je hráčov, ktorí v minulosti pôsobili v Košiciach, ako maku. Škovira patrí medzi nich. "Ja som z Košíc odišiel po dvoch sezónach pred piatimi rokmi. Ale pre viacerých mojich spoluhráčov je súboj s HC prestížnejšou záležitosťou. Zvlášť ak boli v Košiciach nepotrební, nehrávali tam. Práve preto sa chcú ukázať," vraví útočník, ktorému sa práve v zápasoch s oceliarmi darilo mimoriadne. V dvoch stretnutiach nazbieral päť bodov za dva góly a tri asistencie. "Hej, proti Košiciam sa mi darí. Asi je to moje obľúbené mužstvo. Mohli by sme s ním hrať častejšie a najmä v Steel Aréne, lebo doma som proti Košiciam nehral kvôli zraneniu. S týmto súperom sa hrá dobre už len preto, že produkuje útočný hokej."

Bojujú o play-off

Po 35. kole patrí Kežmarku ôsma priečka. Pred deviatou Žilinou má päťbodový náskok, pred Nitrou šesťbodový. Tieto celky bojujú o miestenku v play-off. "Práve preto potrebujeme bodovať. Nemôžeme sa spoliehať na to, že to nepôjde našim konkurentom. Jedným očkom ich sledujeme, verím, že nižšie, ako sme v tabuľke, nepôjdeme," dodal 34-ročný rodák z Levoče, ale odchovanec Popradu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.