Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Škovira skóroval v štyroch dueloch po sebe

Sportnet|Publikované 2. dec 2002 o 23:00

Košice - Hokejisti HC Košice potvrdzujú nárast formy, v nedeľu triumfovali na martinskom ľade 4:3 a natiahli šnúru víťazstiev na štyri. Už samotný

Košice - Hokejisti HC Košice potvrdzujú nárast formy, v nedeľu triumfovali na martinskom ľade 4:3 a natiahli šnúru víťazstiev na štyri.

Už samotný tesný výsledok však napovedá, že Košičania to nemali ľahké a Martinčania znovu potvrdili, že na domácom štadióne sú veľmi húževnatým tímom. "Určite. Domáci mali dosť veľkú prevahu, my sme ťažili z protiútokov. Možno zo šiestich šancí sme dali štyri góly," priznal útočník HC Miroslav Škovira (na snímke). Východniari v stretnutí ani raz neprehrávali, čo zohrávalo tiež dôležitú psychologickú úlohu. "Iste. Po našom prvom góle síce rýchlo vyrovnali, ale dôležité góly sme dali na 3:1 a 4:2, pretože v druhej tretine mali fakt dosť veľký tlak. Keď sme im ušli na dva góly, trošku otupeli a my sme sa už ubránili." O snahe Martinčanov svedčí pomer striel 45:19 v ich prospech. "Pálili to zakaždým na bránku, pretože v Martine je malé ihrisko. Sú na to užšie klzisko zvyknutí, kým súperom to trvá minimálne jednu tretinu, kým sa prispôsobia. Oproti normálnemu ihrisku je to totiž veľký rozdiel."

V konečnom účtovaní však rozhoduje efektivita a tú mali východniari vysokú. Zaslúžila sa o to prvá formácia (Kledrowetz, Vantroba - Škovira, Kroták, Kmiť), ktorá sa postarala o všetky štyri góly. V kanadskom bodovaní si prilepšil najmä Arne Kroták si pripísal dva góly a dve asistencie. Obranca Kledrowetz v posledných štyroch zápasoch skóroval trikrát a Škovira napol sieť dokonca v každom z posledných štyroch stretnutí. Cíti krídelník prvého útoku, že forma ide nahor? "Čo ja viem, myslím, že je to normálne. Ide to zatiaľ nejako samo, dúfam, že to do vianočnej prestávky vydrží."

Prehru Martina 3:4 ťažko nieslo domáce publikum. Diváci údajne neboli spokojní s výkonom hlavného arbitra Beniača a na ľadovú plochu dvakrát dokonca dopadli aj petardy! "Normálka... Je predsa pre Vianocami, ľudia nakúpili petardy," s nadsázkou okomentoval divoké úlety martinského obecentstva M. Škovira. "Našťastie, hodili ich v prerušenej hre a do miesta, kde nebolo veľa hráčov." Divákov skrotil až apel domáceho kapitána Antona Leza, ale aj po záverečnom hvizde bola atmosféra dosť hustá, a tak si Košičania so svojimi súpermi ani nepodali ruky. "Ja som bol síce vtedy na ľade, takže som to nezaregistroval, ale na našu striedačku vraj dopadla fľaša a rozbila sa. Preto sme radšej išli hneď po skončení duelu rovno do šatní, keďže v Martine nie sú žiadne ochranné plexisklá, čo je dosť nebezpečné."

Dnes nastúpia Košičania na domáci zápas proti Zvolenu, chystá sa M. Škovira zapísať do streleckej listiny aj dnes a potiahnuť peknú sériu? "Veľmi na to nepozerám. Hráme od zápasu k zápasu, aby sme vyhrávali. Prémie totiž budeme mať len ak budeme v tabuľke do tretieho miesta. Vpredu je momentálne veľká tlačenica, takže musíme vyhrávať. Potrebujeme sa preto vždy sústrediť na najbližší zápas, aby sme sa medzi najlepšou trojicou udržali." Súboj proti Zvolenu bude šlágrom kola, takže to bude iste náročný duel. Veríme, že aj pekný, aby si diváci prišli na svoje. Tak, ako v nedávnom zápase proti Trenčínu, ktorý modro-bieli vyhrali 4:2. "Zvolen je mužstvo, ktoré nepríde len brániť, ale bude chcieť hrať hokej. Myslím si teda, že zápas bude dobrý. Dúfam, že ho zvládneme a zvíťazíme."

Program dnešného 31. kola ST extraligy: Trenčín - Poprad, Skalica - Spišská Nová Ves, Liptovský

Mikuláš - Martin, Košice - Zvolen (všetko o 17. hod.), Slovan - Žilina (17.30).

Program dnešného 23. kola I. hokejovej ligy: Senica - Trebišov, Dubnica - Prievidza, Ružinov - Topoľčany, Banská Bystrica - Prešov, Zvolen B - Nitra (hrá sa v Detve), Považská Bystrica - Michalovce (všetko o 17. hod.).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.