Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Skorý začiatok sezóny

Sportnet|Publikované 20. sep 2002 o 22:00

Humenné Humenské hokejové kolektívy potrápili v uplynulej sezóne viaceré skúsenejšie tímy. Aj napriek tomu sa na nový ročník pripravujú viac ako

inokedy. Na ľadovú plochu vykorčuľovali už v polovici augusta. Kvalitu humenského ľadu najprv okúsili výbery Slovenska a Česka do 16 rokov. Jaroslav Suchý, prezident humenského klubu tvrdí, že sa im prostredie zimného štadióna páčilo. Kladne sa vyjadrovali aj na okraj ubytovania a stravovania. Funkcionárom Českého zväzu ľadového hokeja prekvapili vytvorené podmienky. Prisľúbili, že o rok tu prídu s hokejovou dvadsiatkou. Ich pochvalné slová sú poctou pre všetkých činovníkov spod Vihorlatu.

Opýtali sme sa ich s akými zámermi vstupujú jednotlivé kolektívy do ďalšieho ročníka. "Dosť sme sa zamýšľali nad vyhliadkami našich celkov. Dospelí by sa mali zaradiť k druholigovej špičke a postúpia do vyššej súťaže. Dosť si sľubujeme aj od dorastencov, účastníkov prvej ligy. Dúfame, že zabojujú o postup do extraligy. Úvodné kolá naznačili reálnosť našich ambícií. Na domácom ľade chlapci porazili Zvolen i Prievidzu. Najbližšie stretnutia odohrajú s bratislavskými celkami Hobou a Ružinovom. Na ich ľadoch chceme zabodovať," vyslovil prianie.

Humenských funkcionárov trápi nízka návštevnosť na domácich meraniach síl. Málo divákov sa chodí pozerať nielen na dospelých, ale i dorastencov. "Zamýšľame sa na dôvodmi tejto nelichotivej situácie. Nie je nám jedno, či hráme pred plným alebo prázdnym hľadiskom. V blízkej budúcnosti určite zavedieme isté opatrenia na zlepšenie nelichotivého stavu," objasňoval J. Suchý. Verí, že jeho slová padnú na úrodnú pôdu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.