Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Skopje do Prešova nepricestuje

Sportnet|Publikované 10. apr 2012 o 00:00

Zápas s Crvenou Zvezdou bol nielen posledným na ihrisku súpera, ale zároveň pre Tatran Prešov aj posledným v prvom ročníku základnej časti SEHA League.

Čo platilo pred odchodom do Belehradu, po príchode do srbskej metropoly už neplatilo.

BELEHRAD. Minulú stredu pred cestou do Srbska manažér Tatrana Prešov Miroslav Šosták tvrdil, že slovenský majster odohrá zápas v Belehrade a keďže na „hlásenku“ Slovákov Macedónčania nereagovali, platilo, že aj posledný zápas základnej časti SEHA Legue s Metalurgom Skopje Prešov odohrá.

Minulý piatok však M. Šosták v Belehrade prevzal informáciu, ktorá definitívne potvrdila, že Metalurg Skopje na zajtrajšiu stredu plánovaný zápas s Tatranom Prešov neodohrá.

„Vedenie SEHA League sa klubov pýtalo, či chcú odohrať dve ostatné kolá, keďže štyria účastníci Final Four sú v podstate už istí. Kluby odpovedali na to kladne, takže oficiálne bolo rozhodnuté, že súťaž sa riadne dohrá. Preto sme riadne naplánovali všetko potrebné na zápasy s CZ Belehrad i Metalurgom Skopje,“ vysvetľoval M. Šosták.

„Napriek tomu sme ale ešte tesne pred vycestovaním do Belehradu kontaktovali predstaviteľov SEHA League. Dozvedeli sme sa totiž, že medzitým sa rozhodlo, že vo Final Four nebude hrať prvý so štvrtým a druhý s tretím po základnej časti, ale že dvojice určí žreb. Bolo nám povedané, že je iba na nás, či vycestujeme. Keby sme nešli, zápas s CZ by bol kontumovaný, ale nič by to na nemenilo na skutočnosti, že dvojice Final Four sú už vyžrebované. Majiteľ klubu Miloslav Chmeliar dal však pokyn zápas v Belehrade riadne odohrať. My sme chceli do tejto kvalitnej súťaže. Bolo by teda od nás nekorektné, keďže zápas vysielala srbská televízia, na stretnutie nenastúpiť. Takto sme ukázali, že SEHA League chceme hrať aj v nasledujúcom ročníku. Čo sa týka na stredu plánovaného zápasu s Metalurgom Skopje, na ten macedónsky súper nepricestuje. Chápeme pozíciu Metalurgu, ktorý tvorí základ macedónskej reprezentácie, ktorá hrala vo Švédsku kvalifikačný turnaj o postup na OH 2012. V stredu by musel hrať s nami v Prešove a o tri dni nato vo Final Four v Záhrebe. Takže to je hlavný dôvod, pre ktorý k nám tento súper nepríde.“

Tatran začne Final Four s Metalurgom

Po základnej časti SEHA League obsadil Tatran Prešov skvelé druhé miesto za prvou Croatiou Záhreb. Tretí je Vardar Skopje, štvrtý Metalurg. Final Four sa hrá v dňoch 14. - 15. apríla v Arene Záhreb.

Žreb určil, že v sobotu 14.4. o 15.30 hodine nastúpi Metalurg Skopje proti Tatranu Prešov a o 18. hodine sa postaví Vardar Skopje Croatii Záhreb.

V nedeľu 15.4. o 15.30 hodine začne zápas o tretie miesto, o 18. hodine vyvrcholí záverečný turnaj finálovým stretnutím.

Súvisiace články