Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Skončil osamelý bežec spod Spišského hradu

Ostávajú štvrtoligoví. Najlepšou letnou správou je, že Spišské Podhradie ostáva v najvyššej krajskej súťaži. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 23. júl 2013 o 22:00

Podhradčania ostávajú naďalej štvrtoligoví a pribudnú k nim ďalší Spišiaci.SP. PODHRADIE. Najlepšou futbalovou správou letnej prestávky bolo, že MŠK Spišské Podhradie sa udrží v štvrtoligovej spoločnosti.

Dávku radosti umocnil fakt, že táto súťaž bude teraz mimoriadne populárna. Z piatoligovej spoločnosti postúpili Krompašania a z tretej ligy vypadla FK Spišská Nová Ves.

Po poslednom kole boli pod Spišským hradom pochmúrne nálady. Stále nebolo jasné, či štrnásta priečka zaručí ďalšie zotrvanie v súťaži.

„Stále som tvrdil, že treba skončiť to štrnásteho miesta, lebo to ešte dáva nádej. Novovešťania keby skončili na štrnástom, ostali by v súťaži,“ povedal šéf a tréner Podhradčanov Jozef Komara a pokračoval:

„Ak ďalšou otázkou bude zloženie kádra, tak na to odpovedať nebudem, resp. nemôžem. Stále hľadáme, jednáme a oslovujeme hráčov. Tak v piatok by som už mal mať jasno. Jedno môžem povedať, že vybavili sme naďalej brankára Franka. Čo ma však trápi, sú odchody mladých hráčov do zahraničia.“

Už majú partiu zo Spiša

Dlhé roky sme v súvislosti so Spišským Podhradím a štvrtou ligou používali slovné spojenie osamelý bežec. Teraz k nim pribudli až dvaja zástupcovia z regiónu Spiš.

„Už niekoľko rokov som chcel hrať s Krompašanmi, respektíve aj Vlašanmi. Tieto kluby sú za rohom a my sa musíme trmácať sto kilometrov za svojimi súpermi. Osobne ma neteší, že Spišská vypadla a bude hrať s nami. Súťaž sa teraz zatraktívni, veď súboje s priateľmi z Krompách a Spišskej Novej Vsi budú veľké derby. Už konečne nebudeme tým známym osamelým bežcom,“ s úsmevom skonštatoval Jozef Komara.

Prezradil aj zaujímavú informáciu – na zápase 4. kola s FK Spišská Nová Ves asi bude chýbať, lebo futbalové povinnosti ho asi zavejú do stovežatej Prahy.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.