Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Skončil majstrovský futbalový turnaj na Slovensku

Sportnet|Publikované 10. mar 2009 o 00:00

PREŠOV. V nedeľu skončil v Mestskej hale na najstarší futbalový halový turnaj na Slovensku. Jeho organizátorom, tak ako ostatných dvadsiatych

predchádzajúcich ročníkoch, bol Oblastný futbalový zväz Prešov. Jubilejný dvadsiaty ročník turnaja započal 11. januára a skončil 8. marca. Hralo sa v Mestskej hale v Prešove a v športovej hale v Lipanoch. V osemnástich turnajových dňoch sa vystriedalo spolu 86 družstiev. Bolo to 37 mužstiev dospelých, 24 družstiev dorastencov, 19 družstiev starších a 6 družstiev mladších žiakov. Víťazi jednotlivých vekových kategórií vzišli po finálových turnajoch. Tri najlepšie družstvá boli ocenené športovými pohármi a diplomami, v každej vekovej kategórii boli vyhlásení aj najlepší brankár, hráč a strelec. Umiestnenie vo finálových turnajoch podľa vekových kategórií: Dospelí: 1. FK Tatra-Temex Prešov, 2. FK Žipov, 3. FK Odeva Lipany B, 4. FK Nižná Šebastová, 5. FK Lemešany, 6. Výber ObFZ mimo súťaž. Dorastenci: 1. FK Odeva Lipany, 2. FK Veľký Šariš, 3. FK Fintice, 4. FK Sedlice, 5. FK Kendice, 6. FK Záborské. St. žiaci: 1. Malý Šariš, 2. FK Šr. Michaľany, 3. FK Sabinov, 4. Chmin. N. Ves, 5. Rómsky FK Prešov, 6. FK Fintice. Ml. žiaci: 1. FK Lipany, 2. Výber OZNP Krosno (Poľsko), 3. FK Tatran Prešov B, 4. FK Ľubotice, 5. FK Sabinov, 6. FK SAFI Prešov.

Halové futbalové stretnutia boli pre zúčastnené futbalové kluby vhodným spestrením zimnej prípravy a veríme, že prispeli aj k futbalovému rastu najmä futbalovým nádejám v žiackych a dorasteneckých družstvách. V ich organizovaní treba pokračovať.