Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Skomplikovaná cesta za postupom

Sportnet|Publikované 14. mar 2009 o 00:00

Cestu do play-off si skomplikovali basketbalisti Chemosvitu Poprad, keď v predohrávanom extraligovom stretnutí nadstavbovej časti skupiny o 7. - 12.

miesto podľahli doma Komárnu o deväť bodov (76:85). Pred svojím prenasledovateľom, Interom Bratislava, momentálne majú k dobru dve víťazstvá. Svoj osud tak stále majú vo svojich rukách a všetko nasvedčuje tomu, že z ostatných troch stretnutí by im postup do vyraďovacej časti mohli zabezpečiť dve výhry.

POPRAD. Zverencov srbského trénera Branislava Jemča už dlhší čas prenasleduje maródka. K dlhodobo zraneným pivotom Klaričovi a Práznovskému pribudli chorí Madzin s Kutarňom a tak na lavičke bolo iba osem hráčov. Tí statočne bojovali, no v závere im už dochádzali sily a aj to v konečnom účtovaní rozhodlo. Navyše viacerí z nich dohrávali so štyrmi osobnými chybami na svojom konte.

"V posledných dvoch týždňoch ide naša forma dolu, pretože na tréningoch máme len 7-8 hráčov, málokedy desať a tak nemôžeme hrať piati proti piatim, ani nacvičovať naše herné systémy. Komárno je dobrý tím a s týmto počtom hráčov sa so súperom nemôžeme rovnať. Každý zápas stojí hráčov veľa fyzických síl, vyčerpáva ich, my hrávame len šiesti alebo siedmi, a to už cítiť," povedal nám B. Jemč.

Dve by mali stačiť

Najbližšie sa Podtatranci predstavia v Dolnom Kubíne, potom na Interi a napokon doma proti Handlovej. Podľa ich kouča by im dve víťazstvá mali stačiť na postup do play-off.

"Myslím si, že dve víťazstvá z týchto troch duelov by nám mali stačiť na to, aby sme boli ôsmi. Najlepšie by bolo vyhrať na Interi, ale tento zápas nemusí byť rozhodujúci," zdôraznil B. Jemč.

Práznovský po operácii menisku

Po operácii menisku je už Peter Práznovský. Na rozdiel od druhého podkošového hráča Klariča by sa on v tejto sezóne ešte mohol objaviť na palubovke.

"V utorok mal operáciu, dva týždne musí mať pokoj a po nich sa uvidí, ako to s ním bude vyzerať," doplnil B. Jemč.

Nevzdajú to, budú bojovať

Smutný bol po zápase autor 17 bodov, Branislav Laco. "V závere nám už sily určite chýbali, musíme však bojovať ďalej. Do Kubína ideme vyhrať, potom sa o to pokúsime aj na Interi a napokon nás čaká doma ťažký zápas s Handlovou. Urobíme všetko pre to, aby sa nám to podarilo," uviedol B. Laco.

Súvisiace články