Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Skolnik havaroval a zlomil si kľúčnu kosť

Sportnet|Publikované 20. feb 2007 o 23:00

Slovenský skeletonista mal v pondelok ťažký pád na tréningu pred európskym šampionátom v nemeckomKönigssee.

KÖNIGSSEE. Na účastníckej listine majstrovstiev Európy v skeletone v nemeckom Königs­see, ktoré sú zároveň pretekmi Svetového pohára, figuruje aj slovenský reprezentant Matt Skolnik. Na rozdiel od ďalších 23 skeletonistov sa však v piatok na štart nepostaví.

„Na pondelkovom tréningu v spodnej časti trate v rýchlosti 120 km/h spadol a zlomil si kľúčnu kosť,“ informoval šéf slovenského bobového zväzu a zároveň pilot našich bobov Milan Jagnešák.

Dvadsaťtriročný Skolnik je rodák z Košíc, ale už 15 rokov žije v kanadskom Calgary. Skeletonu sa venuje štyri roky a Slovensko chcel reprezentovať už na lanskej turínskej olympiáde, ale nekvalifikoval sa na ňu. Napokon na nej bol ako servisman našich bobových posádok. Na majstrovstvách sveta tento mesiac vo švajčiarskom St. Moritzi skončil Skolnik, ktorý je jediným naším skeletonistom, na predposlednom 29. mieste.

V Königs­see koncom týždňa vyvrcholí aj seriál bobového Sve­tového pohára. Slovenskí reprezentanti však z dôvodu finančnej núdze absolvovali v tejto zime len tri podujatia Európskeho pohára. Nenastúpia ani v záverečných pretekoch Svetového pohára.

Momentálne sú v Kö­nig­s­see. „Využili sme možnosť zatrénovať si v Nemecku pred záverečným pohárovým podujatím. Žiaľ, môžeme tu pobudnúť len do štvrtka, keďže nemáme financie na štart v pretekoch. Aj tak sme však radi, že si môžeme tréningovo zajazdiť v ľadovom koryte,“ informoval pilot a šéf slovenského zväzu Milan Jagnešák. V konečnej klasifikácii EP skončil náš dvojbob na 43. a štvorbob na 28. mieste.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.