Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Skoky na lyžiach-Turné: Mesík postúpil v Bischofshofene do hlavnej súťaže

TASR|Publikované 5. jan 2006 o 17:36

Bischofshofen 5. januára (TASR) - Slovenský skokan na lyžiach Martin Mesík sa prebojoval do piatkovej hlavnej súťaže záverečného podujatia Turné štyroch ...

Bischofshofen 5. januára (TASR) - Slovenský skokan na lyžiach Martin Mesík sa prebojoval do piatkovej hlavnej súťaže záverečného podujatia Turné štyroch mostíkov v rakúskom Bischofshofene. Zverenec trénera Petra Schlanka pristál v kvalifikácii na značke 121 m a so ziskom 105,3 bodu obsadil 41. miesto.

Pretekár Vimaru Banská Bystrica už po tretí raz v priebehu 54. ročníka Turné postúpil do hlavnej súťaže. Medzi elitnou päťdesiatkou bol aj v ouvertúre v nemeckom Oberstdorfe a na treťom podujatí v Innsbrucku. Pri uplatnení k.o. systému bude Mesíkovou dvojičkou v Bischofshofene Japonec Takanobu Okabe, ktorý obsadil v kvalifikácii 10. miesto.

Víťazom kvalifikácie v Bischofshofene sa stal Švajčiar Andreas Küttel, ktorý zaletel do vzdialenosti 132 m a od rozhodcov dostal známku 128,6 bodu. Druhý bol obhajca celkového prvenstva na Turné Fín Janne Ahonen, tretí Nór Björn Einar Romören. Líder Svetového pohára i priebežnej klasifikácie Turné Čech Jakub Janda kvalifikáciu vynechal a v 1. kole bude v mikrosúboji dvojičiek súperiť s Küttelom.