Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Skokanský úvod aj so Slovákom Mesíkom

Sportnet|24. nov 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Jediný slovenský reprezentant v skokoch na lyžiach Martin Mesík sa na rozdiel od vlaňajška zúčastní na ouvertúre nového ročníka Svetového pohára v závere tohto týždňa vo fínskom Kuusame.

"Sám som zvedavý, ako mu to pôjde, veľké zázraky však neočakávam. Takú biednu prípravu sme ešte nezažili," posťažoval sa reprezentačný tréner Peter Schlank. Mesík absolvoval pred začiatkom sezóny na snehu na veľkom mostíku štyri pokusy pred desiatimi dňami v rakúskom stredisku Ramsau a teraz zopár skokov v rámci tréningu v Kuusame. Na porovnanie, Fíni majú za sebou už 100 skokov.

Po nevydarených februárových ZOH v Turíne, 82. mieste v celkovom poradí Svetového pohára a následných kritických hlasoch, existovala aj alternatíva Mesíkovho ukončenia aktívnej činnosti. "Rozhodli sme sa ísť ešte do toho aj napriek tomu, že Mesík má už 27 rokov a hlásia sa u neho zdravotné problémy," poznamenal Schlank.

K pozitívam uplynulej sezóny patrilo okrem Mesíkovho 33. miesta na januárových MS 2006 v letoch na lyžiach v rakúskom Kulme aj celkové 44. miesto na prestížnom podujatí Turné štyroch mostíkov, čo je jeho najlepším umiestnením v kariére.

Vrcholným podujatím aktuálnej sezóny budú pre skokanov na lyžiach nepochybne majstrovstvá sveta v japonskom Sappore, ktoré sa uskutočnia na prelome februára a marca 2007. "Martin by chcel na šampionáte v Japonsku skákať, ale je to finančne náročné. Uvidíme, v akej bude forme a či do Sappora napokon odcestujeme. V každom prípade aj na MS máme ambície byť v hlavnej súťaži." Podľa slov trénera Petra Schlanka má člen LK Vimar Banská Bystrica ešte jeden cieľ - ako prvý slovenský skokan na lyžiach doletieť za hranicu 200 metrov. "V tejto sezóne nie je na programe svetový šampionát v letoch, ale tri podujatia v rámci Svetového pohára. Verím, že sa mu podarí túto magickú hranicu pokoriť." (sita)

Súvisiace články