Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Skokan Mesík po kvalifikácii: V pretekoch chcem skočiť lepšie

Sportnet|Publikované 3. jan 2006 o 23:00

Jediný slovenský skokan na lyžiach na Turné štyroch mostíkov MARTIN MESÍK (26) si dal za cieľ prebojovať sa v troch pretekoch z kvalifikácie do hlavnej súťaže. Po dobre zvládnutom Oberstdorfe nevyšla pretekárovi LK Vimar Banská Bystrica kvalifikácia ...

FOTO

Jediný slovenský skokan na lyžiach na Turné štyroch mostíkov MARTIN MESÍK (26) si dal za cieľ prebojovať sa v troch pretekoch z kvalifikácie do hlavnej súťaže. Po dobre zvládnutom Oberstdorfe nevyšla pretekárovi LK Vimar Banská Bystrica kvalifikácia v Garmisch-Partenkirchene, ale v Innsbrucku je znova v päťdesiatke najlepších. Dnes ho na mostíku HS-130 čakajú preteky. Potom zostáva už len záverečný diel turné v Bischofshofene.

V Innsbrucku ste postúpili do hlavnej súťaže aj vlani. Sedí vám mostík na kopci Bergisel?

"Ono je to tak: keď je forma, skokanovi sedí každý mostík. Ja sa teraz cítim v pohode, len mi je ľúto, že mi nevyšla kvalifikácia v Ga-Pa. Mal som tam smolu na vietor."

Skok v Innsbrucku dlhý 119 metrov vám vyniesol 108,7 bodu a 35. miesto. Aký bol po technickej stránke?

"Bergisel je moderný mostík, ale nemá chladenú stopu. V utorok sa trochu oteplilo, stopa na odraze bola mäkšia a vo vzduchu ma to trochu rozhádzalo. Ani telemark na doskoku nebol najlepší. V pretekoch sa v tomto musím zdokonaliť, chcem skočiť lepšie."

Rovnako ako vlani nastúpite v prvom kole vo dvojičke proti Nórovi Ljökelsöyovi. Na čo si trúfate?

"Aby som predviedol dobrý skok, vyvaroval sa chýb, ktorých som sa dopustil v kvalifikácii. Potom uvidím, na čo to bude stačiť. Ljökelsöy je skokan svetovej špičky, na ňom bude väčší psychický tlak. Ja by som mohol prekvapiť."

Najlepší pretekári skúšajú v sezóne novinky v materiálnom vybavení, napríklad kombinézy, aby sa držali technického pokroku. Ako ste na tom vy?

"Skáčem v kombinéze z letných pretekov. Dal som si pripraviť novú, ale na tréningu mi nesedela a nechcem si tak narušiť koncentráciu."

Po prvej polovici sa z turné nečakane vytratil skvelý poľský skokan Adam Malysz - v celkovom poradí bol až na 16. mieste. Čomu pripisujete jeho náhly odchod domov?

"Neviem presne, nerozprával som sa s ním. Vidieť, že pred majstrovstvami sveta v letoch či pred zimnou olympiádou sú najlepší skokani pod veľkým tlakom."

Zdá sa, že o prvenstvo na turné budú aj na rakúskych mostíkoch súperiť Čech Janda s Fínom Ahonenom. Váš tip na víťaza?

"Veľmi by som ho doprial kamarátovi Jandysovi. Skáče technicky výborne, nerobí chyby, je letec, má špičkový materiál. V tejto sezóne zlúčil všetky plusy, preto vyhráva."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.