Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Škoda spackaného záveru

Sportnet|Publikované 12. okt 2003 o 22:00

Michalovce Úvod zápasu vyšiel lepšie holandskému vicemajstrovi, ktorý si vytvoril dvojgólové vedenie, ale po streleckých hodoch domácej kanonierky

Tóthovej oň prišiel. Michalovčanky si vytvorili trojgólový náskok (9:6), ale húževnatý súper ho ešte do prestávky dokázal zmazať. Družstvá odchádzali do kabín za nerozhodného stavu 13:13, čomu zodpovedal aj dovtedajší priebeh súboja. Po prestávke Iuventa očividne pridala, strelecky sa síce odmlčala Tóthová, no dokonale ju zaskočila Glankovičová. Chlieb sa lámal v 39. minúte, odkedy domáce šnúrou šiestich gólov získali osemgólové vedenie (24:16). To bolo ešte deväť minút pred záverečným klaksónom deväťgólové, no s blížiacim sa koncom sa húževnaté Holanďanky dokázali zmobilizovať, hrozivo vyzerajúci debakel odvrátili a uhrali relatívne prijateľnú päťgólovú porážku.

Iuventa Quintus 29:24 (13:13)

Pred 1100 divákmi rozhodovali Baranovski a Lemanowicz (Poľsko)

Vylúčené: 4 4, navyše ČK Ruttová (Quintus) za hrubý faul. Pokutové hody: 8/7 2/2. Priebeh: 2:3, 5:5, 9:6, 11:7, 12:9, 15:14, 18:16, 24:16, 27:19, 28:22.

Iuventa: Onderková, Krajcárová Tóthová 9/2, Kundratová 1, Hriciková 1, Cinová 1, Glankovičová 9/5, Kalaninová 2, Haščáková 2, Vorreiterová 1, Dittelová, Jenčíková 3, Fialeková.

Quintus: Viergeverová, Vijverbergová Van der Burgová 1, Korpeová 2, Grandazziová 2/2, Van der Dijkgraafová 2, Ruttová 2, Van der Valková, Van Adrichemová 5, Van Naasbeková 3, Bentvelreenová, Van Capelleová 1, Drőgeová 6.

Zápas ďalšieho slovenského zástupcu v EHF: Slovan Duslo Šaľa - Madeira Andebol SAD (Portug.) 31:16 (15:8).