Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Sklamanie z Aarhusu - Slovenky v play off o MS 2003 proti Juhoslávii

TASR|Publikované 15. dec 2002 o 13:13

Aarhus 15. decembra (TASR) - Slovenské hádzanárky sa v play off o postup na majstrovstvá sveta v roku 2003 v Chorvátsku stretnú s Juhosláviou. Rozhodol ...

Aarhus 15. decembra (TASR) - Slovenské hádzanárky sa v play off o postup na majstrovstvá sveta v roku 2003 v Chorvátsku stretnú s Juhosláviou. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v dánskom Aarhuse v posledný deň majstrovstiev Európy.

Prvý zápas odohrajú zverenky trénera Vojtěcha Mareša doma (24./25. mája), odvetu o týždeň neskôr na súperovej palubovke.

Slovenky budú mať do činenia s mimoriadne náročným súperom, ktorý na uplnulom svetovom šampionáte v Taliansku vybojoval bronzové medaily a aj na aktuálnych ME mu tesne ušiel postup do semifinále. V súboji o 5. priečku nastúpili Juhoslovanky proti Maďarsku, takže slovenský kouč, ktorý spoločne s prezidentom Slovenského zväzu hádzanej Pavlom Derfényim odcestoval do Dánska, mohol hneď po vyžrebovaní súperky vidieť v akcii.

"Som sklamaný. Dostali sme jedno z najsilnejších družstiev tohto šampionátu," trpko konštatoval po žrebe Mareš a pokračoval: "Juhoslávia patrila medzi súperov, ktorých som si zásadne neželal. Radšej by som prijal Ukrajinu, Češky alebo Rakúsko, no život je už raz taký a nič sa s tým nedá robiť. Budeme sa musieť o náš postup poriadne popasovať."

Jeho asistenka Darina Braunová bola v reakcii na výsledok z Aarhusu trochu optimistickejšia: "Slovenky vedia zahrať aj so silnejšími súpermi vyrovnanú partiu. Domácemu zápasu musíme venovať maximálnu pozornosť, aby sme získali výhodu pred odvetou. Všetko však bude záležať aj od toho, či budú hráčky zdravotne v poriadku. Nesmieme si nechať ujsť ďalšiu šancu postúpiť medzi elitu."

Najroztrpčenejší z rozdelenia deviatich dvojíc bol šéf zväzu Derfényi. "V prvom rade musím opätovne vyhlásiť, že systém kvalifikácie nie je spravodlivý a nezohľadňuje viacero faktorov - hlavne silu družstiev. Nemali sme šťastie a pre mňa je to hlboké sklamanie. Na druhej strane však pykáme za premrhanú príležitosť, ktorú sme mali na jar so Slovinskom v kvalifikácii na ME. V každom prípade sa však urobí všetko pre postup," prisľúbil Derfényi.

Dvojice play off o postup na MS 2003 v Chorvátsku (1.-16. decmbra 2003):

SR - Juhoslávia, Bosna-Hercegovina - Maďarsko, Bielorusko - Slovinsko, Turecko - Rumunsko, Litva - Ukrajina, Švédsko - Rakúsko, Holandsko - ČR, Poľsko - Španielsko, Bulharsko - Nemecko

br fi

Súvisiace články