Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Sklamanie v Košiciach

Sportnet|Publikované 15. jún 2009 o 22:00

Fanúšikovia košického hokeja smútia. Oceliari si v Lige majstrov v sezóne 2009/2010 nezahrajú. Účasť v prestížnej klubovej súťaži si síce vybojovali, no druhý ročník sa nekoná! Kríza postihla aj súťaž, ktorá mala len vlani svoju premiéru.KOŠICE. Aj keď nad Ligou majstrov visel otáznik, priaznivci košických hokejistov na čierny scenár myslieť nechceli. Pôvodne sa mala v druhom ročníku Liga majstrov rozšíriť. No bol tu aj variant, v záujme zachovania súťaže, že sa uskutoční len hlavná fáza, s 12 účastníkmi. No Medzinárodná hokejová federácia IIHF dospela k tomu, že projekt, ktorý sa len rozbiehal, pozastaví. Dôvod? Financie. Kríza sa dotýka aj hokeja, federácia nemá dostatok prostriedkov na to, aby odklepla druhý ročník.

Hokejisti HC Košice si ziskom majstrovského titulu v extraligovom ročníku 2008/2009 zabezpečili účasť v hlavnej fáze Ligy majstrov. Popri radosti zo zlata sa tešili na medzinárodnú konfrontáciu, ktorá však nebude. Dokonca viacerí hráči sa vyjadrili, že v Košiciach zotrvajú, či do Košíc prišli aj preto, že Liga majstrov je motiváciou navyše a veľkou výzvou.

Neužijú si časť odmeny za titul

"Napriek tomu, že zatiaľ náš klub zatiaľ nedisponuje oficiálnou informáciou od zväzu či IIHF, to sklamanie nebudem skrývať. Fanúšik hokeja v Košiciach a aj klub si nebudú môcť užiť časť odmeny za zisk majstrovského titulu. Nebudeme môcť byť konfrontovaní s európskymi klubmi, aspoň nie teraz, najskôr o rok," povedal nám prezident košického hokejového klubu Miroslav Kiraľvarga.

Finančná strata

Majstrovský klub odvíjal svoje plány aj do Ligy majstrov. Do akej miery sa teraz zmení stratégia? "Rátali sme s tým, že dostaneme istú čiastku za účasť v Lige majstrov. Vlani to bolo 300-tisíc eur, no a za zisk ďalších bodov mohol klub zarobiť. Pevne verím, že spoločnými silami so starými aj novými sponzormi sa nám aj v tejto ťažkej dobe podarí tú stratu vykompenzovať," podotkol prezident HC.

Skladba kádra podľa Miroslava Kiraľvargu vyslovene s Ligou majstrov nesúvisí. "My sme tím skladali na sezónu, nie vyložene na Ligu majstrov. Určite to nestojí tak, že teraz sa s niekým rozlúčime. Hoci na prípadný príchod hráčov to môže mať svoj vplyv. No my chceme mať mužstvo, ktoré bude hrať aj v nasledujúcej sezóne ľúbivý hokej a hrať o špicu. No a verím, že raz sa Liga majstrov v Košiciach hrať bude. To, že nie teraz, mrzí najmä preto, že náš divák si zaslúži aj trochu iný hokej," dodal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.