Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Sklamanie hneď na úvod

Sportnet|Publikované 15. mar 2009 o 23:00

SP. NOVÁ VES. Už záver jesennej časti spišskonovoveských futbalistom vôbec nevyšiel. Poznačilo to celú zimnú prípravu. Zmeny nastali v hráčskom a

funkcionárskom kádri.

Nepremenené šance

Po odstúpení jesenného majstra Žiaru n/H zo súťaže sa pre Novovešťanov znovu otvorila šanca zabojovať o prvú priečku v tabuľke. V sobotu mali na to ideálnu príležitosť, keď hostili nového lídra tabuľky. Výsledok a herný prejav Spišiakov však boli dosť trpkým sklamaním. "Ťažko hodnotí zápas po výsledku 0:2. Prvý polčas sme nezačali zle. Boli tam sľubné šance z našej strany. Keby sme niektorú z nich premenili, stretnutie by sa vyvíjalo úplne ináč," povedal po stretnutí hrajúci asistent trénera FK Spišská Nová Ves Radoslav Sirko.

Ofsajd

Veľký polemiku vyvolal v domácich radoch prvý gól. Predovšetkým domáca obrana reklamovala ofsajd. "Pozrieme si video. Podľa mňa padol prvý gól po ofsajde, čo tvrdia aj všetci naši obrancovia. Na takom teréne už potom sa ťažko doháňa nepriaznivý výsledok. Viazla kombinácia a skôr to z našej strany bolo na náhodu," skonštatoval R. Sirko.

Prídu ešte diváci?

Nielen o špicu tabuľky, ale predovšetkým o stratenú dôveru divákov bojovali v sobotu spišskonovoveskí futbalisti. Po jesennom sklamaní aj tak si našli cestu do hľadiska štyri stovky verných fanúšikov. Je otázne, či v ďalších domácich stretnutiach nebude hľadisko zívať prázdnotou. "Súťaž bude zaujímavá až do konca. Na čele sú tri mužstvá so šancou na postup. Veľa záleží aj od finančných prostriedkov, či niekto chce ísť hrať vyššiu súťaž. My ideme od zápasu k zápasu s cieľom hrať čo najlepšie. Dúfam, že ostatné zápasy budú z našej strany oveľa lepšie a aj diváci prídu znova na futbal. Máme obmenený omladený káder. Nech nás podporia a povzbudia. Znova zopakujem chceme hrať lepšie," dodal Radoslav Sirko. V nasledujúcom kole majú Spišiaci voľno a o dva týždňa budú doma skladať reparát proti Vranovu n/T.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.