Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Skazenú sezónu chce Kubus čím skôr vypustiť z hlavy

Odchádza. Vladimír Kubus sa už v prešovskom drese zrejme v novej sezóne neobjaví. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 8. máj 2013 o 22:00

Vladimír Kubus, ktorý ostatné štyri roky strávil v prešovskom prvoligovom tíme HC 07, sa zrejme vyberie v novom ročníku do cudziny.

Zastihli sme ho v Poprade, kde sa pomaly individuálne hotuje na novú sezónu. Hoci je to náročnejšie na psychiku, lebo hráča nemá kto potiahnuť, vyburcovať, má tento model odskúšaný. Zatiaľ to nechcel špecifikovať a uviedol len toľko, že má niečo rozrobené v zahraničí aj preto, lebo nechce čakať na prípadné ponuky, ktoré by prišli neskôr. Rád by mal o svojej budúcnosti jasno čím skôr.

PREŠOV. Dvadsaťšesťročný hokejista patril v uplynulých zápoleniach medzi najproduktívnejších hráčov semifinalistu I. ligy a v počte gólov bol značnou údernou silou.

„Moje ďalšie angažmán je nateraz na bode mrazu, ako sa hovorí, ale nejaké záležitosti sú rozrobené,“ rozhovoril sa stredný útočník, ktorý priznal, že by radšej účinkoval v inej krajine. Vraj aj preto, že v slovenskom hokeji je to v ostatnom čase nedobré.

„To, čo sa deje, nesvedčí o ničom pozitívnom, aj moje skúsenosti nie sú najpriaznivejšie,“ poznamenal hráč, ktorý dosiaľ veľa klubov neoproboval.

Je odchovancom Popradu, kde strávil tri ročníky. Po zranení kolena odišiel na pár mesiacov do Francúzska a odtiaľ zamieril do Prešova.

Takže v Šariši sa už nadobro neobjaví? „Nikto ma nekontaktoval, oni to riešia narýchlo a každý je radšej, keď má niečo už vopred dohodnuté. Takže aj keby sa mi ozvali, zrejme by som neprikývol.“

Zaujala nás jeho myšlienka o podmienkach, ktoré sú v slovenských kluboch. „Niekde sú lepšie, inde podstatne horšie, lenže každý rok sú daktoré záležitosti pre hráča nevýhodnejšie. Kedysi bola zmluva na dvanásť mesiacov, teraz je to na šesť – sedem. Tak mi to pripadá, ako keby profesionálny hokej bol iba popri zamestnaní.“

O pomeroch v prešovskom klube však išli z úst samotných hráčov dobré chýry.

„Vzhľadom na to, že ide o prvoligový klub, tak to vcelku fungovalo. Dá sa povedať, že sme mali vyplatené všetko, hoci bolo i krátenie niektorých výplat a prémie za víťazné zápasy neboli. Celkove, ale s prihliadnutím na danú súťaž, to bolo solídne ,“ poznamenal V. Kubus.

Prišli aj frustrujúce momenty

V minulom ročníku si zahral nielen druhú najvyššiu súťaž, ale objavil sa i v pár zápasoch v extralige v rámci striedavého štartu za Žilinu na konci zápolení.

Svoje účinkovanie medzi elitou však nevidí v tomto momente reálne. Keďže sa teda lúči s HC 07, zaujímalo nás, ako hodnotí obdobie strávené v jeho farbách.

„Hneď prvá sezóna, keď sme hrali vo finále s Piešťanmi, bola asi najlepšia. Potom prišli dva hluché ročníky, v uplynulej sezóne zase nastalo sklamanie, lebo sme chceli hrať minimálne vo finále a hovorilo sa aj o účasti v baráži.“

Na margo svojich výkonov a zástoja naznačil, že nie všetko bolo optimálne. „Rozbiehalo sa to dobre, ale neskôr prišli aj frustrujúce momenty, ktoré ale nechcem rozoberať, a potom sa hralo ťažšie. Nechcem sa na nič vyhovárať, no pokiaľ sa hráč dozvie daktoré veci, nepridá mu to na pohode a hernej výkonnosti. Takže vzhľadom na tieto skutočnosti som ešte v kanadskom bodovaní dopadol celkom dobre,“ naznačil rozpačité záležitosti V. Kubus.

Dodal, že ani hokejisti sa nemôžu sťažovať, lebo tím mal niečo splniť, no nedosiahol to. K tomu, aká bola partia, uviedol: „Nebola až taká zlá, hoci bežné škriepky a menšie zádrhy sa vyskytli. Lenže v minulých rokoch sa vymenilo dosť hráčov, nebolo to ako v Piešťanoch, kde dlhší čas pôsobili rovnakí borci.“

Sklamanie však nikto nepoprel. „Mužstvo, ktoré má primeraných hráčov, chce a musí vyhrávať,“ dodal skúsený hokejista, ktorý bude rád spomínať na spoluhráčov v Prešove a skazenú sezónu mieni čím skôr vypustiť z hlavy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.