Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Škantárovcov privítali v rodnom meste

Každý sa chcel odfotiť s olympijskými víťazmi. Škantárovci sa doma dočkali vrelého uvítania. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 23. aug 2016 o 22:00

V Spišskej Starej Vsi privítali a uctili si olympijských víťazov.

SPIŠSKÁ STARÁ VES. V Spišskej Starej Vsi privítali a uctili si zlatých olympijských víťazov z tohtoročných letných olympijských hier v brazílskom Riu de Janeiro bratrancov Ladislava a Petra Škantárovcov a ich trénera Juraja Minčíka, taktiež rodáka zo Spišskej Starej Vsi.

Na privítaní sa za pekného slnečného počasia zúčastnilo množstvo občanov nielen zo Spišskej Starej Vsi, ale aj z okolitého regiónu, mnoho rodákov žijúcich nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, rodiny a príbuzní olympijských víťazov, predstavitelia mesta a súčasní ako aj bývalí funkcionári vodného slalomu.

Na úvod bratrancov a ich trénera privítal primátor mesta Jozef Harabin. Následne ich trochu vyspovedal prednosta mesta a kamarát Ján Kurňava.

„Zlatí“ chlapci a tréner Juraj ochotne odpovedali na jeho otázky. Podujatie sprevádzala okrem dobrej nálady ľudová hudba Maguranka a počas goralskej hymny „Goraľu, cy či ne žaľ“ sa v nejednom oku zaleskla slza hrdosti a vďačnosti. Počas celého podujatia sa od vďačných obyvateľov ozývalo za hlasného potlesku silné a úprimné "ďakujeme".

Po skončení nasledovala autogramiáda a Ladislav, Peter a Juraj vďačne rozdávali a podpisovali kartičky, plagáty a kalendáre a ochotne sa fotili so svojimi fanúšikmi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.