Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Škandinávci sa testovali v Lemešanoch

Sportnet|Publikované 12. apr 2012 o 22:00

Klub orientačného behu Sokol Kysak usporiadal úvodné kolo pretekov oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu na krátkych tratiach podľa mapy Bažiny v lese pri Lemešanoch.

LEMEŠANY. Z celkového počtu 84 pretekárov o medzinárodnú účasť sa postaralo desať škandinávskych orientačných bežcov z Fínska a Nórska, ktorí štartovali v rámci ich sústredenia pred juniorskými MS.

V konkurencii 15 mužov na 5,9 km trati s 22 kontrolami zvíťazil Michal Krajčík za 33:37 min. pred Štefanom Ringerom (obaja ATU Košice) za 37:32 min. Tretí skončil Fín Jouni Heinonen (Koovee) za 37:38 min. Z tucta štartujúcich žien na 5,2 km trati s 18 kontrolami bola najrýchlejšia Katarína Labašová (ATU Košice) za 41:20 min. Sedem sekúnd zaostala druhá Fínka Henna Sarinen a tretia skončila jej krajanka Emmi Mähönen (Koovee) za 43:23 min.

V ďalších kategóriách prvé miesta obsadili: K3: Dana Barčová (TJ Čingov Sp. N. Ves), M-10: Oliver Vaňo (Obišovce), M-12: Štefan Mihalič (Metropol Košice), M-14: Stanislav Franko (Sokol Kysak), M-16: Dušan Sláma, M35-: Jozef Pollák (obaja ATU Košice), M45-: Vidar Benjaminsen (Lillomarka-Nórsko), M55-: Ján Kuchta (ATU Košice), M70-: Wilfried Sleziak (Dargov Košice), N - nábor: Andrea Líšková (ZŠ Kysak), W-12: Daša Vaňová (Obišovce), W-18: Radka Lamanecová (TJ Čingov Sp. N. Ves), W35-: Eva Mušinská, W45-: Elena Belicová (obe ATU Košice).