Pondelok, 17. mája, 2021Meniny má Gizela, Aneta

ŠKANDÁL!!! Oktagon 17 má iba 8 zápasov (komentár)

Vladimír Bilohuščin|16. okt 2020 o 02:00

Domáca scéna je pohoršená, toto sme tu ešte nemali!

Tak pre toto som si prenos nekupoval! Toto je karta ako z čias XFN! To neviedia nahradiť zápasy!? Veď korona neexistuje, je to všetko podvod! Po zaplatení sklamanie...

Áno priatelia, časy sú ťažké, hlavne, čo sa týka finančnej stránky veci. V momentálnej situácii, keď človek skutočne nevie, čo príde zajtra, je každa koruna drahá. A tak je to aj v sfére MMA. OKTAGON 17 začínal so skutočne nadupanou kartou plnou zvučných mien. Veď ak si odmyslíme hlavný zápas večera a ďalšie ťaháky, tak aj súboje nižšie na štartovke pútali pozornosť.

Momentálnu situáciu sme tu ale ešte nemali a organizátori stáli pred neľudskou úlohou. Pri všetkých zákazoch a opatreniach priniesť divákom turnaj MMA a dať zadosť nie len fanúšikom, ale aj všetkým ľuďom, ktorých Oktagon živí.

Je veľmi ľahké z pohodlia svojej obývačky povedať, ako je možné, že je tam iba toľko zápasov. Človek by ale nemal byť krátkozraký a nazrieť aj do hĺbky celej veci. Verte mi, že nie je nič náročnejšie, ako zorganizovať turnaj v takýchto podminkach. Uvediem pár príkladov, s čím sa museli organizátori popasovť.

1. Vládne opatrenia: ak niečo vláda prikáže, neurobíte s tým nič. Môžete mať aj milión lajkov na Instagrame, ale pravidlá musíte dodržať. To znamená, ak je príkaz mať pre každého bojovníka negatívne testy na koronu, je to proste tak. To je ako v láske, neviete, čo príde zajtra a rovnako to nemohol vedieť ani Oktagon. Koronavírus totiž iba ťažko ovplyvníš.

2. Logistika a organizácia: Usporiadať turnaj nie je le tak, potrebujete k tomu bojovníkov, rozhodcov, cutmanov, hostesky, barmanov, lekárov, osvetľovačov, zvukárov, kameramanov, SBS a milón ďalšich ľudí. Ak by bol jediný článok v reťazci pozitívne testovaný na koronu, celý tím, s ktorým bol v kontakte, je v háji.

3. Bojovníci, čo s nimi: Máte svoju rodinu, máte svoje účty, ale namáte zápas. Určite každy, kto pracoval zažil krízu, keď mu bolo hlboko do vrecka. A teraz si predstavte, že ľudia, ktorí sa živia fightingom prídu nie o mesačnú výplatu, ale nemajú zapas rok a tak doslova živoria. A sú to práve organizátori, ktorí týchto ľudí veľakrát ťahaju z dna.

4. Zamestnanci: Rovnaký prípad sú ľudia, ktorí sa starajú o chod organizácie. Oktagon má totiž celý aparát, ktorý pre nich pracuje a stoja pri nich aj v ťažkých časoch. Prečo? Pretože veria vo víziu Oktagonu a veria tomu, že spoločne môžu posunúť scénu vpred.

5. Fanúšikovia: Na prvom mieste ste ale vy, fanúšikovia, ktorí si zaslúžia poriadnu dávku adrenalínu a čo je viac, odmenu za to, že s hrdosťou zvládajú tieto ťažké časy. Každý má svoje problémy a čo je lepšie, ako skutočne na tých pár hodín vypnúť a preniesť svoje vedomie do klietky. Tu je to totiž oveľa jednoduchšie ako v živote. Tu ide o to, kto je v ten moment lepší. Žiadne kľučky, židne výhovorky, čistý šport, ktorý tak veľmi milujeme.

A preto priatelia podporte organizáciu, ktorá ako jediná na našej československej scéne prináša v týchto ťaźkých časoch útočisko pre fanúšikov najkrajšieho športu. Verte mi, nie je nič ľahšie, ako sa na to vykašľať, ako to urobili mnohí iní. Ťažšia cesta je sa so všetkým popasovať a ukázať, źe aj mimo klietky sa dá s hrdosťou bojovať. Organizácia Oktagon si vybrala druhú moźnosť a za to si zaslúži rešpekt.

Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.

Súvisiace články