Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Skalica - Poprad 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Sportnet|Publikované 15. okt 2006 o 22:00

Skalica - Domáci nastúpili po štvrtkovom zemetrasení v pozmenenej zostave a pod taktovkou nového trénera Petra Oremusa. Od úvodu priniesol zápas

vyrovnanú hru, keď skúsenosť na strane hostí Skaličania úspešne eliminovali snahou a nasadením. Pri vylúčení popradského Haščáka gól visel na vlásku, ale domáci Liščák netrafil v rozhodujúcej chvíli prázdnu bránku. V závere tretiny mali výhodu presilovku hostia, ale nedokázali ju premeniť na gól. Aj v úvode 2. tretiny mali hostia výhodu presilovej hry, ktorá tiež ostala nevyužitá. Vzápätí po jej skončení sa v šanci ocitol domáci Dornič, ale netrafil odkrytú časť popradskej bránky. Omladené a obetavo hrajúce domáce mužstvo stále držalo krok so svojim súperom a dokonca v presilovke pri vylúčení Halaja v 35. min Liščák otvoril skóre zápasu po výbornej prihrávke K. Slobodu. V závere tretiny išiel na trestnú lavicu domáci F. Novák a Michal Segľa presilovku využil na vyrovnanie. V úvode 3. tretiny domáci Hrnčirík neprikryl pred Hamerlíkom Jarolína, ktorý dostal hostí prvýkrát v zápase do vedenia. Domáci ďalej bojovali, ale nedokázali využiť ani presilové hry, keď veľké šance mali Dornič a Kocák. Minútu pred koncom pri vylúčení Martina Segľu skalický tréner odvolal brankára, ale Halaj do prázdnej bránky spečatil víťazstvo Popradu na 1:3.

Góly: 35. Liščák (K. Sloboda, R. Školiak) - 38. Michal Segľa (Cipulis, A. Kroták), 42. Jarolín (Jasovský, Kasík), 60. Halaj. Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, Goga, 1200 divákov. Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Švadra, Flámik - T. Višňovský, Dornič, Jozef Liška - Kocák, R. Školiak, Liščák - Novák, Hollý, Malík - Hrnčirík, Vaško. Poprad: Hurajt - Michal Segľa, Kasík, V. Vlk, Bambúch,

Kumstát, Jerofejevs, Valečko, Fabian - Cipulis, A. Kroták, Jabrocký - Martin Segľa, Halaj, Bartečko - Jasovský, Jarolín, Piatak - Kubus, Štolc, Marcel Haščák.

Mienka trénera

Peter Oremus (Skalica): "Z nášho pohľadu sme išli do

tohto zápasu s cieľom bodovať, čo sa nám nepodarilo, ale za predvedený výkon, ktorý v dnešnom zápase mladí chlapci v našom mužstve podali im patrí vďaka."

Stanislav Berger (Poprad): "Vedeli sme, že nás čaká v Skalici ťažký zápas. Domáci boli motivovaní, my sme hru postavili na dobrej obrane. Taktika nám vychádzala, mali sme niekoľko brejkových šancí, sme radi, že sme nakoniec víťazstvo vydreli, pretože si myslím, že Skalica v dnešnom zápase podala veľmi dobrý, bojovný výkon."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.