Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Skalia Flash Cup vykročil razantným spôsobom

Sportnet|Publikované 27. dec 2002 o 23:00

Prešov - Prakticky týždenné zápolenia zamestnávali prešovskú futbalovú verejnosť počas prvého ročníka Skalia Flash Cupu. Toto podujatie, ktoré malo

prešovskú premiéru, sa nieslo v znamení kvalitnej organizácie, vynikajúcich stretnutí a konfrontácie zvučných futbalových mien s (možno) vychádzajúcimi hviezdami, či hviezdičkami. Celkovej úrovni rozhodne prospel fakt, že organizátori sa pod vedením Pavla Haviru poučili z chýb podobného podujatia z minulého roka, turnaj časovo zhutnili a čo bolo dôležité, v spolupráci s "duchovným gestorom" podujatia Dušanom Tittelom ponúkli fanúšikom porciu skvelého futbalového predstavenia.

Pod rafinovanými názvami tímov sa skrývali také osobnosti prešovského futbalu ako Peter Hlinka, Ján Dic, Anton Kočiš, Tomáš Martaus (všetci Flash Club Čierny Orol), Vlado Bednár, Stano Šesták, Marián Adam, Marek Petruš, Marek Seman (AH-Tex), bratia Porochnaví, Peter Hatok, Maroš Ferenc (ŠK Pory), Miro Nemec, Marek Bubenko, Jaroslav Trhančík (Eden), či futbalový, takmer bratský tandem Kostelník - Puhák, Rišo Gábor, bývalý reprezentant SR v malom futbale Miro Bačár, najlepší brankár tretej ligy Peter Falatovič, excelentný strelec Štefan Voroňák, či legionári Petr Vybíral a Leoš Mitas, hájaci farby Bohemie Crystalux. Vo vynikajúcom svetle sa predstavili špecialisti na malý futbal, celok Gasmonty Vranov, ktorým ušlo semifinále iba o povestný vlások, či veľmi bojovný a dobrý celok Floxu, ktorý nemal tentoraz šťastie v koncovke. Určite budeme ešte veľa počuť o skvelom gólmanovi Tomášovi Vaškovi (ŠK Pory), či talentovanom Martinovi Dupkalovi (FC Eximpro). Nuž a ak ku tomu prirátame FC Steel (Ličartovce) s Högerom, bratmi Šimkovcami, Šinglárom, Majorošom a nestarnúcim brankárom Hurtukom, bolo sa na čo pozerať.

S trochou nadsadenia, môžeme skonštatovať, že kto mal v predvianočnom období niečo spoločné s prešovským futbalom, rozhodne bol v hale na Nábrežnej ulici, kde sa podujatie odohralo.

Veľmi vydareným spestrením futbalového zápolenia bola spoločenská časť Skalia Flash Cupu, ktorá spočívala z pravidelnej diváckej tomboly, ale predovšetkým z charitatívnej dražby výrobkov žiačikov prvého stupňa ZŠ Šmeralovej, po ktorej do rúk predsedníčky Rady školy, pani Kataríny Forgáčovej putovalo 2 420 Sk. V tejto činnosti sa najviac činil reprezentant SR Peter Hlinka, ktorý bol ochotný zaplatiť za papierového anjelika 1 000 Sk. Osobne prišiel podujatie pozdraviť aj novozvolený primátor mesta Prešov Milan Benč.

Turnaja sa dovedna zúčastnilo šestnásť celkov rozdelených do štyroch skupín, z ktorých do štvrťfinále postúpili po vzájomných stretnutiach vždy dve najúspešnejšie družstvá. Zo skupiny A to boli ŠK Pory a šokujúco sa cez "nabitý" Eden dostal vyššie outsider FC Eximpro. Z béčka to boli Gasmonta Vranov s AH Texom, C skupinu najlepšie zvládli FC Steel a Flash Club Čierny Orol. Déčko sa stal korisťou Bohemie Crystalux a FK Fan športu Pušovce. Dve štvrťfinálove skupiny boli doslova nabité a nadmieru vyrovnané. V E skupine kraľoval FC Steel, ktorý nenechal nikoho na pochybách, že mieri za najvyššími métami. Predovšetkým ich stretnutie s ŠK Pory (4:2) dvíhalo divákov zo sedadiel a bol zrejme vyvrcholením zápolení v tejto skupine. Napriek všetkým očakávaniam sa ako druhý postupujúci presadil FK Fan šport Pušovce, pod vedením skúseného kouča Ľuboša Štefána, ktoré dokázali poraziť tak ŠK Pory (4:3), ako aj "prešovsko-bratislavský" výber AH-Tex v pomere 5:3. Štvrťfinálová skupina F bola ešte dramatickejšia, pretože o postupujúcich dlho nebolo rozhodnuté. V hre boli tri celky, Bohemia Crystalux, Gasmonta Vranov i "domáci" Flash Club Čierny Orol. Keďže každý zo súperov získal skalp toho druhého, rozhodovala malá tabuľka, podľa ktorej z prvej pozície po výsledkoch 3:4 s Flash Clubom a 6:1 s Gasmontou postúpila Bohemia Crastalux. Druhá postupová priečka ostala v rukách Falsh Clubu Čierny Orol, ktorý síce podľahol Gasmonte 2:4, ale po víťazstve 4:3 s Bohemiou postúpil o jediný gól do semifinále.

Vo vyraďovacom semifinále si podľa očakávanie FC Steel nenechal ujsť víťazstvo a dvomi gólmi Tomáša Šimka zvíťazil nad Flash Clubom 2:0. Bohemia Crastalux si už po druhý raz zmerala sily s FK Fan športom, predtým ho v skupine zdolala 7:3 a ani tentoraz to nebolo inak. Po troch góloch Puháka a po jednom Jakubíka, Bačára a Kostelníka na strane jednej a dvoch Polačekových a Miščíka na strane druhej zvíťazila Bohemia jasne 6:3. V súboji o tretie miesto si Flash Club poradil s FK Fan športom 6:1, keď za víťazov skórovali dvakrát Martaus a raz Šarišský, Kočiš a Molnár. Čestný úspech Fan športu zaznamenal Cisko.

Finále bolo, ako sa patrí, hralo obojstranne rýchlo a bojovne. Napriek tomu, že Bohemia Crystalux viedla 1:0, zohratejší súper trestal jej individuálne chyby a zaslúžene zvíťazil po troch góloch Krakovského, Šinglára a Majoroša 5:2, keď za súperov skórovali Voroňák a Puhák.

Najlepším strelcom Skalia Flash Cupu sa stal s dvadsiatimi gólmi Ľubo Puhák (Bohemia Crystalux), najlepším hráčom Jozef Kostelník (Bohemia Crystalux), najlepším brankárom Jaroslav Matkobiš (Flash Club Čierny Orol) a za najúspešnejšiu súrodeneckú dvojicu boli vyhlásení bratia Šimkovci (FC Steel).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.