ŠK Hornets v pohárovej Európe skončili

(Autor: SITA/Ivan Fleischer)
SITA|16. okt 2016 o 11:40

Favorizovanému talianskemu tímu CC Neapol podľahli.

KOŠICE. Hráči ŠK Hornets Košice neuspeli ani vo svojom záverečnom vystúpení na domácom turnaji C-skupiny 1. kvalifikačného kola vodnopólového Európskeho pohára mužov 2016/2017.

V nedeľu predpoludním podľahli favorizovanému talianskemu tímu CC Neapol 10:14, na podujatí pred vlastnými fanúšikmi obsadili posledné 4. miesto a nepostúpili do ďalšej fázy súťaže.

Prienik ďalej si zabezpečia dva najúspešnejšie kluby z každej zo štyroch skupín, z košickej už má istotu postupu do 2. kvalifikačného kola taliansky Neapol, priamy súboj o druhú miestenku zohrajú o 11.00 h čiernohorský VK Primorac Kotor a maďarský BVSC Zugló Budapešť, Maďarom stačí aj remíza.

Košičania sa v pohárovej Európe predstavili po šesťročnej pauze.

Zverenci trénera Tomáša Brúdera v prvej polovici duelu držali krok s favoritom a po druhej štvrtine prehrávali iba o jeden gól 4:5.

Taliani si vypracovali náskok v tretej osemminútovke, ktorú vyhrali 5:1. V záverečnej štvrtine domáci pólisti zabojovali a skorigovali na konečný rozdiel štyroch presných zásahov.

Štatistika

Výsledky nedeľňajších zápasov na turnaji C-skupiny 1. kvalifikačného kola vodnopólového Európskeho pohár mužov 2016/2017 - Košice:

ŠK Hornets Košice (SR) - CC Neapol (Tal.) 10:14 (2:3, 2:2, 1:5, 5:4)

Góly Košíc: Baláž 5, Markoč 3, L.Vidumanský ml. a Kruglov po 1VK Primorac Kotor (Č. Hora) - BVSC Zugló Budapešť (Maď.) hrá sa od 11.00 hTabuľka C-skupiny:

1. CC Neapol (Tal.) 3 3 0 0 35:25 9 - postup do 2. kola

2. BVSC Zugló Budapešť (Maď.) 2 1 0 1 22:13 3

3. Primorac Kotor (Č. Hora) 2 1 0 1 19:19 3

4. ŠK Hornets Košice (SR) 3 0 0 3 21:40 0