Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

ŠK Farmakol Tatran Prešov za pohárovým súperom do nórskeho Drammenu

Sportnet|Publikované 16. okt 2002 o 22:00

Prešov Vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie spoznali v utorok na poludnie aj v ŠK Farmakol Tatran Prešov súpera v treťom kole

Pohára víťazov pohárov. Po Spartaku Baku ním bude omnoho atraktívnejší Drammen HK z Nórska. Tento klub vznikol v roku 1992 fúziou dvoch klubov Reistad IL a Sturla IF. Nuž o o necelé tri roky sa v Drammene tešili z druhého miesta v nórskej Elit sérii. V nasledujúcej tento klub získal Nórsky pohár i City cup. V sezóne 1996/1997 sa Drammen HK stal majstrom krajiny a v ďalšej opäť siahol na Nórsky pohár. Takže súper prešovských hádzanárov i z tohto stručného prierezu jeho najprenikavejších úspechov reprezentuje značnú silu. Naviac, ak v jeho kádri figuruje päť reprezentantov Nórska.

"Žreb nám prisúdil špičkové európske mužstvo," konštatuje majiteľ ŠK Farmakol Tatran Prešov Miloslav Chmeliar (na fotografii). "A je dobré, že sa stretneme s takým atraktívnym súperom. Drammen HK dosiahol viacero prenikavých úspechov za dobu svoje pomerne krátkej existencie." Osobne ste si po "prejdení" cez Baku želali súpera takého, cez ktorého by vaše mužstvo šlo v pohárovej Európe ďalej... "Veď nakoniec, nikde nie je napísané, že nepôjde... Je to síce vskutku špičkový európsky tím, ale našťastie nie takých parametrov ako niektoré celky z Nemecka, či Španielska. Tým som si želal predovšetkým vyhnúť sa. Našou výhodou je hádam i fakt, že prvý zápas hráme v sobotu 9. novembra v Drammene. Odvetu potom o týždeň u nás." Keď sme už naznačili, že Drammen HK má vo svojich radoch viacero reprezentantov, s tým istým sa podľa najčerstvejších správ môžu hrdiť i v Prešove... "Tento pondelok uzreli svetlo sveta reprezentačné nominácie slovenských výberov. V "dvadsaťjednotke" z Farmakolu Tatran v nej sú Huňady, Marušák a Ivanecký. V seniorskom áčku zase Tumidalský, Pekár, Gruca, F. Zaťko a T. Mažár. A to sa ešte možnosti reprezentovať už skôr vzdal brankár Bakša. Inak by bol rozšíril prešovské reprezentačné kvinteto na sexteto." Už ste sa zaoberali možnosťami dopravy do nórskeho Drammenu? "České aerolínie lietajú na linke Košice Praha Oslo, odkiaľ je do Drammenu asi štyridsať kilometrov. Problém je iba v tom, že na tejto trase lietajú denne len do konca októbra. Od 1. novembra spoje fungujú len v stredu a vo štvrtok do Osla a pondelok, utorok opačným smerom. Podľa reglementu EHF by sme v dejisku zápasu mali byť 48 hodín pred jeho oficiálnym začiatkom. Čiže v piatok by sme mali tam doraziť a v nedeľu ísť naspäť. Pričom réžiu si súperi hradia recipročne. Keďže ČSA odlietajú už vo štvrtok, skúsime sa nejako s Nórmi dohodnúť o dlhšom pobyte. Samozrejme, platí to i pre nich. Ak to vyjde, bol by to ideálny spôsob prepravy. Ak nie sú tu ešte možnosti odletieť do Oslo aj z Krakova i Budapešti. Ideálne sú ale "Košice". O ceste autobusom (vyše 2 000 km) ani neuvažujeme."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.