Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

ŠK Farmakol Tatran Prešov ŠKP Sečovce 30:17 (12:9)

Sportnet|Publikované 29. sep 2002 o 22:00

Prešov Domáci neskrývali pred zápasom určité obavy zo súpera, no tie sa nakoniec ukázali ako neopodstatnené. Aspoň tak to vyzerá z pohľadu vývoja

skóre od 12. minúty, kedy hostia za stavu 4:4 ešte ako tak držali krok s Prešovčanmi. Potom však už Tatran postupne zvyšoval svoj náskok a iba v závere prvého polčasu dovolil policajtom priblížiť sa mu na rozdiel troch gólov. Po výmene strán prišiel v podaní hádzanárov Farmakolu rozhodujúci úder v podobe piatich presných zásahov v priebehu štyroch minút, na ktoré Sečovčania nedokázali vôbec odpovedať (17:9). To však nebolo v podaní zeleno bielych všetko. "Liptákovci" opierajúc sa o výborného Bakšu v bráne viedli štyri minúty pred koncom už o štrnásť gólov 29:15, súper potom korigoval, no okrúhlej tridsiatky sa vďační diváci predsa len dočkali... Štyri sekundy pred koncom zo sedmičky doslova "priklincoval" loptu do Fecmanovej siete Zaťko.

Farmakol Tatran: Bakša, Olejár Polanský, T. Mažár 2, Huňady 2, Spuchlák 2, Durkač, Pekár 5, Zaťko 10/4, Dobrovič 3, Gruca 5, Tumidalský 1. ŠKP: Kaminský, Fecman R. Tabačko 5/2, Šiška 2, Servátka 4, Murín, Petrišák 1, Fuňak, Seman 3, Mrva, Stečenko, Jurko 1, Rusin 1. Pred 1200 divákmi rozhodovali Hippík, Šubák, vylúčení: 5 4, červená karta: 49. Huňady po treťom vylúčení, sedmičky: 5/4 2/2.