Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

ŠK Farmakol Tatran Prešov aj v Trnave v pozícii favorita interligového súboja

Sportnet|Publikované 21. nov 2003 o 23:00

Prešov - "Týždenný mikrocyklus prebiehal zaužívaným spôsobom aj pred stretnutím, ktoré nás dnes (od 18.h) čaká v trnavskej športovej hale. Do súboja

s HK 47 Trnava ideme rovnako ako s každým iný, čo platí stále. Teda za víťazstvom," vravel pred dnešným odchodom do dejiska stretnutia 14. kola medzinárodnej súťaže hádzanárov (HIL) asistent trénera interligového ŠK Farmakol Tatran Prešov Milan Foľta.

Prešovčania po dvoch prehrách v Zubří a doma s Novými Zámkami následne pred týždňom vyhrali v Sečovciach a v aktuálnej tabuľke HIL sú druhí za Karvinou. V minulom kole, ako spomenul po zápase tréner P. Hatalčík, tímu favorita sa znovu nevyhli zdravotné problémy. Konkrétne Pekárovi, Grucovi, Kukučkovi. Aj pred cestou do Trnavy ich spomenul M. Foľta. "Tréningový proces prebiehal bezproblémovo, avšak bez Rastislava Tabačka, ktorý ho vynechal zo zdravotných dôvodov. Nad jeho dnešným štartom visí veľký otáznik. O jeho prípadnej nominácii na trnavský zápas rozhodneme po konzultácii s hráčom a klubovým lekárom na poslednú možnú chvíľu. Podľa mňa to však vyzerá, že skôr nebude ako bude k dispozícii..." A čo spomenutí hráči, ktorí pred týždňom neboli celkom fit? "Hádzanárskym boľačkám sa hráči nevyhnú vari nikdy. Po stretnutí s Novými Zámkami som povedal, že ak mužstvo prehrá, tie potom bolia dvojnásobne. Po výhre je to zase iné. Vtedy na ne hráči skôr zabudnú. Nuž a naostatok sme v Sečovciach vyhrali..." HK 47 Trnava je síce nováčikom súťaže, no v jej radoch hráva viacero skúsených a kvalitných hádzanárov. Určite to teda nebude nejaký odovzdaný súper. Aj keď v tabuľke je po trinástich kolách s ôsmimi získanými bodmi na dvanástom mieste. "Iste, za Trnavu hrajú hádzanári s interligovými skúsenosťami, dokonca ešte aj z predošlej federálnej ligy. Najmä v domácom prostredí je to veľmi nepríjemný súper, čo potvrdzujú jeho doterajšie výsledky. Doma vedia potrápiť každého súpera. V každom prípade sa pousilujeme vnútiť súperovi náš herný spôsob a byť úspešní. Všetko majú v rukách samotní hráči. Vieme tiež, čo nás na trnavskej palubovke čaká. Tamojšia športová hala bude nepochybne zaplnená. Prešov v nej už dlhšiu dobu nehral. Priaznivci prešovskej hádzanej si určite dobre pamätajú napínavé súboje spred dvoch rokov, kedy sme súperili o postup do HIL. Takže teraz očakávame, už na interligovom ihrisku, akúsi športovú odplatu tohto súpera. A to aj napriek tomu, že kádre i realizačné tímy sa odvtedy výrazne obmenili. Predsa len, športová rivalita medzi Prešovom a Trnavou pretrváva i po nejakej odmlke. Navyše, Farmakol Tatran prichádza teraz v pozícii favorita, čo dozaista zvýši príťažlivosť a zároveň záujem o tento hádzanársky duel," konštatoval Hatalčíkov asistent Milan Foľta.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.