Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

ŠK Farmakol Tatran juniori - Tatran 1952 Prešov 25:25 (10:13)

Sportnet|Publikované 11. nov 2002 o 23:00

Prešov - Šláger ôsmeho kola druhej ligy hádzanárov sa hral v prešovskej hale na Baštovej ulici. Súboj dvoch celkov z bašty slovenského športu medzi

sedmičkami nemal nakoniec víťaza a skončili sa spravodlivou deľbou bodov. Zhruba poltisícovka divákov v hľadisku bola svedkom dobrej hádzanej. Vedenia v zápase sa ujali hostia a v nastúpenom kurze pokračovali, až na niektoré výnimky, do 54. minúty. Domácim dovolili dovtedy len v štyroch prípadoch zrovnať priebežné skóre (1:1, 8:8, 9:9 a 22:22). V prvom polčase viedli väčšinou o dva góly, no po výmene strán neraz o štyri, v jednom prípade dokonca, v 45. min, už o päť gólov (15:20). Potom sa však začala karta obracať, navrch postupne získavali juniori Farmakolu a v 54. min sa po prvýkrát v stretnutí ujali vedenia 23:22. S blížiacim sa záverom duel gradoval, "leguáncom" sa podarilo vyrovnať, no hostitelia išli ešte dvakrát do vedenia. Neudržali ho však, lebo nedokázali v koncovke ustrážiť skúseného Kolpaka, ktorý dvomi navlas rovnakými gólmi ratoval svojmu mužstvu aspoň bod a sekundy pred záverečným klaksónom za cenu taktického faulu a vylúčenia neumožnil založiť súperovi protiútok do rozhodenej obrany.

ŠK Farmakol Tatran juniori: Bryndza, Callo - Marušinec 1, M. Tabačko 4, Klauzer 1, Michalík 2, Kivader, Pašen, Bartek, Polanský, Martin Amrich 6/2, Kollár, Dobrovodský 9/3, Marušák 2. Tatran 1952 Prešov: Onufer, Korinko - Kavulič 4, Michal Amrich, Breja 5/1, Pliška 2, Šoltýs, Leško, J. Tomáš 4, S. Kolpak 8, Jaščur, Ľ. Amrich 2, Kuchár, Lukáč. Pred 500 divákmi rozhodovali Vorreiter, R. Šimko.