Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

ŠK Farmakol Tatran juniori - HK TJ ZTS Martin 35:20 (17:10)

Sportnet|Publikované 14. okt 2002 o 22:00

Prešov - Po sobotňajšom víťazstve seniorov ŠK Farmakol Tatran Prešov nad Allriskom Praha si o deň neskôr pripísali na svoje konto plný bodový zisk aj

juniori spomínaného klubu. Zverenci trénera Vladimíra Čandu boli na domácej palubovke jednoznačnými favoritmi stretnutia, čo sa nakoniec premietlo aj do výsledku zápasu štvrtého kola proti strojárom z Martina. Hostia spod Turca dokázali s Prešovčanmi ako tak držať krok len do desiatej minúty (5:4), no potom nasledovala šnúra šiestich presných zásahov do siete ZTS a od tej chvíle bolo stretnutie už len otázkou skóre. Tatran vyhral polčas o sedem gólov a po prestávke svoj náskok postupne zvyšoval. Konečne sa v jeho drese herne presadili borci so skúsenosťami z vyššej súťaže ako aj členovia širšieho seniorského kádra Farmakolu. "Súhlasím s týmto tvrdením, no nastúpený kurz musíme potvrdiť už túto sobotu v meraní síl s košickou rezervou. Tá ma rovnaký cieľ ako my, čiže postup do prvej ligy, navyše budú chcieť čo najviac vyťažiť z výhody domáceho prostredia," nechal sa počuť po stretnutí s Martinom kormidelník zeleno-bielych Vladimír Čanda.

ŠK Farmakol Tatran juniori: Callo, Bryndza - Marušinec 5, M. tabačko 2, Klauzer 3/1, Michalík 5/1, Kivader, Pašen 2, Bartek 1, Polanský 1, Marušák 2, Koropšák 1, Dobrovodský 8/2, M. Amrich 5/1. Pred 250 divákmi rozhodovali Maňovský s Vydrom.