Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Šizuka s chladnou hlavou zarába na svojej sláve

_novy|Publikované 20. júl 2006 o 22:00

Je na roztrhanie. Korčuľuje, filmuje, nakrúca reklamy, ba najnovšie predvádza aj módu haut-couture.

FOTO - TASR/AFP

"Prvý raz sa mi triasli nohy," priznala sa prvá ázijská olympijská šampiónka v krasokorčuľovaní Šizuka Arakavová v rozhovore pre denník Mainiči Šimbun. "Bola som určite nervóznejšia ako na turínskej olympiáde."

Práve zišla z móla. Prvý raz v živote.

Na modeling ju nahovoril jej ctiteľ, renomovaný francúzsky návrhár Eymeric Francois. Aby sa cítila ako doma, za miesto módnej prehliadky svojej kolekcie zvolil Arakovovej dôverne známe miesto: Tokyo Prince Hotel.

Hotel princov má v názve aj jej klub, v ktorom vyrástla na krasokorčuliarsku hviezdu. Na majsterku sveta 2004 a najmä na senzačnú olympijskú šampiónku 2006.

V turínskej Palavele skvostne vyťažila zo súboja dvoch veľkých favoritiek, Rusky Iriny Sluckej a Američanky Sashy Cohenovej. Voľnú jazdu na Pucciniho Turandota predviedla Arakavová takmer s alabastrovou čistotou a súperkám ostali oči pre plač.

O pár hodín jej telefonicky gratuloval japonský premiér Juničiro Koizumi a týždenník Aera skonštatoval, že Šizuka je neodškriepiteľne nová japonská národná hrdinka.

Kinmemai, značka ryže, ktorú inzerovala, dovtedy známa iba v Tokiu, prerazila na trh v celom Japonsku. Náušnice s tromi diamantíkmi, ktoré sa trblietali na jej ušiach počas jazdy, sa stali hitom. Podobne "dévedečko" s Turandotom. Japonské klziská sú vraj od minulej zimy o tretinu viac navštevované ako dovtedy.

"Je to nový typ krasokorčuliarky, akú Japonsko predtým nezažilo," tvrdí reportér Arey Juka Arijoši. "Príťažlivá svojou chladnou krásou. Nezávislá žena."

Od mája s chladnou hlavou zarába na svojej sláve. Vtedy oznámila, že končí s krasokorčuliarskym súťažením. V dvadsiatich štyroch rokoch.

Má menej času na obľúbené plávanie, kuchtenie, hudbu aj na svojich maznáčikov, psa menom Čaro a škrečka Juntokiho.

Od júna beží na japonských obrazovkách televízny seriál s preloženým názvom Sedem advokátok. Šizuka v ňom hrá partnerku právnika, ktorého predstavuje jeden z najpopulárnejších japonských hercov Jumiko Šaku.

"Vždy niečo zvláštne vyvedie," vraví. "Čosi z jeho nápadov využijem aj na ľade."

Arakovová totiž neodložila "krasky" do skrine. Občas si "odskakuje" do zámoria na letné turné John Hancock Champions on Ice. Tam sa stretáva s ďalšími, ruskými zlatými z Turína: Jevgenijom Pľuščenkom, Tatianou Toťmianinovou a Maksimom Marininom.

Potom rýchlo letí späť, lebo doma ju čakajú na prezentácii najnovších kozmetických výrobkov. Alebo - na módnej prehliadke.

"Splnila som si sen, som plná zážitkov, bolo to skutočne zábavné," tvrdila vraj Šizuka, keď opatrne, dôstojne zišla z móla.

Autor: _novy

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.