Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Situácia v popradskom hokeji stále nie je jasnejšia

Riaditeľ klubu Tibor Turan. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 3. aug 2012 o 11:25

Hoci hráči už trénujú, podľa riaditeľa klubu Tibora Turana je optimizmus predčasný a nič zásadne pozitívne sa neudialo.

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.

Situácia v popradskom hokejovom klube nie je ani na začiatku augusta oveľa jasnejšia, ako bola koncom júna, kedy mesto spolu s klubom zvolali stretnutie s potenciálnymi sponzormi.

POPRAD. Hoci na ľade už trénujú hokejisti pod vedením hlavného trénera Jozefa Škraka a jeho asistenta Martina Klempu, podľa výkonného riaditeľa klubu Tibora Turana optimizmus je ešte predčasný.

„Stále sa nič nedeje. Všetci sú na dovolenkách. Vznikla pracovná skupina na meste, zatiaľ sa tam nič nedeje. Stále niekto na niekoho čaká,“ uviedol Tibor Turan.

Podľa riaditeľa klubu v posledných týždňoch museli vyvíjať snahy na „sprevádzkovanie“ štadióna, keďže v objekte nefungoval kamerový systém, pokladne, turnikety ani kocka.

Ešte v júni sa hovorilo o tom, že v júli by sa mal zísť najvyšší orgán HK Poprad. Doteraz sa tak nestalo.

„Ja už by som bol rád, aby to bolo čo najskôr. Nemám problém, aby sa zišlo valné zhromaždenie. Môžem ho zvolať aj zajtra, len tam budeme pozerať so smutnými očami jeden na druhého a nič sa nevyrieši, pretože stále nie sú kandidáti do správnej rady alebo iných orgánov, okrem toho, že tam mesto odporučilo dvoch poslancov,“ povedal Turan. V tejto chvíli sa čaká nielen na stanovisko mesta, ale aj na prípadných sponzorov, ktorí by nominovali svojich zástupcov do orgánov klubu.

((a))

S hráčmi rokujú

Aj keď seniorský tím je už druhý týždeň na ľade, je ešte predčasné hovoriť o konečnej zostave na novú sezónu.

„Prebiehajú rozhovory s hráčmi, čo máme pre nich pripravené, čo im môžeme ponúknuť,“ naznačil Turan.

Klub má záujem hlavne o bývalých popradských hráčov. Do novej sezóny by mal tím nastúpiť s dvoma brankármi, v obrane by mali byť štyria skúsení hráči a štyria mladíci. V útoku by mali byť tri dvojice skúsenejších hráčov a v každom útoku jeden mladý hráč. Štvrtý útok by mal byť zostavený len z mladých popradských hráčov.

„Takú príležitosť, ako majú tohto roku, už dlho nebudú mať,“ poznamenal Turan.

Preverí ich nováčik KHL

Prvý prípravný zápas odohrajú Popradčania v utorok s nováčikom KHL, ukrajinským HC Donbass Doneck. Presná zostava hráčov Popradu, ktorí nastúpia na prvý prípravný zápas, dnes ešte nie je známa.

Súčasťou prípravy popradských hokejistov na novú sezónu bude aj 65. ročník Tatranského pohára, tentoraz v skromnejších podmienkach. Do Popradu prídu tímy Košíc, Trenčína a reprezentácia SR do 20 rokov. Tatranský pohár sa uskutoční v dňoch 23. až 25. augusta na zimnom štadióne v Poprade.

ico

HK Poprad v príprave

Brankári: Marcel Melicherčík, Dušan Sidor ml., Juraj Sedlačko, Matúš Široký, obrancovia: Radoslav Suchý, Marcel Šterbák, Sabahudin Kovačevič, Jaroslav Špelda, Ľubomír Malina, Mário Kurali, Emil Kramár, Dávid Gáborčík, útočníci: Dávid Buc, Dávid Skokan, Roman Tomas, Peter Klouda, Richard Rapáč, Branislav Rapáč, Samuel Takáč, Ondrej Homa, Robert Sabolič, Michael Vandas, Peter Gápa, Peter Wesselényi, Dávid Gríger, Jozef Ištocy, Patrik Vojtaššák, Oliver Vokulič, Patrik Huszárik.

riso

ico

Trénujú a čakajú, čo bude

POPRAD. Napriek momentálnej nie príliš lichotivej situácii nestrácajú úsmev ani optimizmus. „Organizovanú letnú prípravu na suchu sme nemali, takže hráči trénovali individuálne. Je vidieť, že kondičné resty sú u niektorých z nich dosť veľké. Do začiatku extraligy máme čo doháňať a čo robiť,“ naznačil Jozef Škrak.

V príprave má momentálne okolo 30 hokejistov, pod zmluvou však doteraz istého ani jedného, navyše ani on sám s vedením klubu zatiaľ ešte nič nepodpísal.

„Pokiaľ by tu ostali tí hráči, ktorí tu trénujú, dalo by sa poskladať celkom solídne mužstvo. Popradský hokej má dlhú a bohatú históriu a divák je tu veľmi náročný,“ poznamenal hlavný kouč „kamzíkov“.

A ako vníma tú skutočnosť, že do dnešného dňa sú v Poprade všetci hráči i tréneri ako tzv. skupina dobrovoľníkov?

„V dnešnej dobe si človek musí vážiť prácu. Nie je to len záležitosť popradského hokejového klubu, je to celoslovenský problém a celospoločenská záležitosť. Hoci sme krajina vicemajstrov sveta, je to tak a je to smutné,“ dodal Škrak.

Chcú hrať v Poprade

Jedným z novicov popradského tímu je skúsený český obranca Jaroslav Špelda.

„Uvidíme, ako to tu bude. Mám odtiaľto manželku, bývame tu, preto trénujem v Poprade. Určite by som tu rád ostal, sme tu s rodinou doma. V hre je stále aj zahraničie, takže ešte uvidíme,“ prezradil Špelda.

Pod Tatrami je doma i ďalší matador, ostrieľaný bek Radoslav Suchý. „Zišli sme sa tu dobrá partia, takže sa tešíme z toho, že môžeme trénovať. Mne osobne to nerobí problém a verím, že to posilní aj mladých hráčov, ktorí sú v neistote. Sú tu všetko chalani, ktorí chcú hrať v Poprade. Uvidíme, aká bude situácia a ako sa to vyvinie. Ak bude hokej v Poprade pokračovať, s Tiborom Turanom som dohodnutý na tom, že budem hrať tu,“ povedal Suchý.

Jedným z popradských brankárov v novej sezóne by mohol byť Dušan Sidor ml., ktorý má skúsenosti zo zámorského hokeja.

„V nedeľu odchádzam na skúšku do Ameriky a potom sa uvidí, čo bude ďalej. Poprad je jedna z alternatív, všetko sa rozhodne v Amerike,“ uviedol Sidor ml.

Richard Hudeček

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články