Široký skončí ako prezident hokejového zväzu

Juraj Široký (vľavo) a Igor Nemećek.
Juraj Široký (vľavo) a Igor Nemećek. (Autor: SITA)
SITA|17. feb 2011 o 18:54

Juraj Široký po MS v hokeji po trinástich rokoch skončí vo funkcii prezidenta SZĽH, znovu už nebude kandidovať.

BRATISLAVA. Juraj Široký po jarných hokejových majstrovstvách sveta v Bratislave a v Košiciach ukončí svoje pôsobenie vo funkcii prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja. Päťdesiatsedemročný rodák z Košíc sa v poradí štvrtým prezidentom SZĽH v ére samostatnosti stal v júni 1998.

Široký už dávnejšie avizoval, že po vypršaní tretieho funkčného obdobia už nebude kandidovať. Naposledy ho delegáti kongresu SZĽH potvrdili vo funkcii v roku 2006, vzhľadom na majstrovstvá sveta 2011 sa jeho funkčné obdobie predĺžilo o jeden rok. O novom prezidentovi SZĽH sa bude rozhodovať na kongrese, ktorý sa uskutoční v júni.

"Už po svojom treťom zvolení som oznámil klubom a mojim najbližším spolupracovníkom, že už opäť kandidovať nebudem. Urobil som to aj preto, aby mali dosť času na hľadanie nového prezidenta. Na júnovom kongrese sa moje funkčné obdobie uzavrie a ja už kandidovať nebudem,“ povedal pre Slovenský rozhlas Juraj Široký.

Podľa Širokého by už ďalší prezident hokejového zväzu mal byť profesionálnym hokejovým funkcionárom a za výkon svojej funkcie by už mal dostávať plat.

Široký aj napriek odchodu z pozície prezidenta SZĽH bude hokej sledovať aj naďalej a nestratí s ním kontakt.

"Od hokeja sa nedá odísť, budem ho aj naďalej pozorne sledovať. Po trinástich rokoch však nastal čas, aby prišiel nový človek so svojou skupinou ľudí, ktorí dodajú nové impulzy, aby slovenský hokej mohol ďalej napredovať,“ dodal Juraj Široký.

Nachádzate sa tu: