Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Širokov: Mysleli ste, že tých kolchozníkov nezdoláme?

Juraj Kucka (vpravo) v súboji s Romanom Širokovom. (Autor: TASR)
Sportnet|8. okt 2011 o 20:42

"Kupujte lístky na Euro" nabáda ruská tlač fanúšikov zbornej po piatkovom jednogólovom víťazstve nad Slovenskom v Žiline.

Ruskí futbalisti ešte musia vyhrať na domácej pôde nad reprezentáciou Andorry, ale to hráči aj komentátori berú ako hotovú vec.

O novom sebavedomí zbornej po žilinskom zápase vypovedajú aj slová záložníka Romana Širokova, citované nielen na športových weboch: "Prehra s Andorrou nie je reálna. Za koho nás považujete? Mysleli ste si, že neporazíme tých kolchozníkov (Slovensko)? A to prídu ešte horší."

Ako pripomína portál iDnes.cz, ruský tím síce podľa hráčov nepredviedol v Žiline príliš dobrú hru, ale aj tak celý zápas kontroloval, s výnimkou posledných 10 až 15 minút prvého polčasu, a to vraj hovorí za všetko. Slovákom sa po porážke vyhliadky na postup rozplynuli.

Gól Dzagojeva

"Hoci zájazd na turnaj na Ukrajine a v Poľsku ešte zborná nemá vo vrecku, potrebný je už len podpis. Netreba sa strachovať," usudzuje Sport-Express. Veď na mokrom žilinskom trávniku ruský tím od prvých minút predvádzal, že je o triedu lepší ako hostitelia, a "objektívne lepšie mužstvo nemôže byť porazené súperom, ktorý dokonca aj na domácom ihrisku len čaká na chybu a vsádza na strely z diaľky".

Rusku by síce stačila i len remíza, ale Dzagojevov gól v druhom polčase definitívne odvial všetky obavy, že by sa mohli opakovať zlyhania zbornej v rozhodujúcej chvíli z posledných rokov.

"Nakoniec v Žiline naši futbalisti dokázali, že sú chlapi," ocenil denník s tým, že teraz je úlohou zbornej znovu vrátiť fanúšikom vyhasnutú vieru v silu mužstva.

Sovietskij Sport pripomenul prvotné obavy, aby sa v Žiline neopakovalo fiasko v slovinskom Maribore, ktoré zbornú stálo postup na majstrovstvá sveta. Hoci sa samotná hra so slovenským tímom vyznačovala premárnenými šancami Rusov a iniciatívu na trávniku postupne preberali Slováci, v druhom polčase sa zborná spamätala, Dzagojev zmenil bezgólové skóre a Slováci už nedostali príležitosť vyrovnať.

"Skvelý výsledok, na rozdiel od Mariboru, a to je hlavné. Teraz zostáva už len neurobiť si hanbu s Andorrou a sme na Eure!" zdôraznil denník.

Súvisiace články