Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Šírava bude opäť patriť plážovej hádzanej

Ďalší turnaj v plážovej hádzanej. Jeho súčasťou opäť budú aj hráči HC winLand. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 27. júl 2012 o 22:00

Dnes v Kaluži štartuje Sister's after cup 2012 a potrvá do zajtrajšieho poludnia.KALUŽA. Po mimoriadne vydarenom trojdňovom turnaji Iuventa beach cup 2012, ktorý sa uskutočnil začiatkom júla, sa priaznivci plážovej hádzanej opäť môžu tešiť na peknú dávku zápasov tohto obľúbeného letného športu.

Od dnešného predpoludnia sa totiž v rekreačnom stredisku Kamenec bude konať dvojdňový turnaj pod názvom Sister's after cup 2012, ktorého hlavnou organizátorkou bude opäť Zuzana Ondo-Eštoková.

Už počas predchádzajúcej „plážovky“ sa zúčastnené tímy vyjadrili, že radi by podobný turnaj absolvovali ešte počas tohto leta. Nakoniec bolo ich prianie vyslyšané a výsledkom toho je Sister's after cup 2012.

„Niektoré tímy mali veľký záujem odohrať takýto turnaj ešte raz. Nebolo to z mojej iniciatívy. Ja som to už len 'doklepla'. A po ďalšie, bolo by na škodu využiť nové plážové ihrisko v Kaluži len na jednu 'plážovku',“ s úsmevom skonštatovala organizátorka Z. Ondo-Eštoková.

Spolu 14 družstiev

Na tomto turnaji bude štartovať 8 mužských a 6 ženských družstiev, čiže dokopy 13 tímov. V mužskej časti to budú: A-skupina – Chlapci spod Motela, Ciudad Chuares, Muhaza a Plážoví inžinieri. B-skupina - Ukrajina (HC winLand), Prešov 24, Účastníci zájazdu a Rebel VSS.

V ženskej časti nastúpia: Rebelky, Handball legends, Unagi, Iuventa-juniorky, Miss team a Prešov.

„Spomedzi známych mien by mali nastúpiť hráči extraligového winLandu, vrátane dvoch nových posíl Oleksandra Petrova a Patrika Hruščáka,“ prezradila nám organizátorka. Chýbať nebude ani tím čerstvých majsteriek Slovenska v plážovej hádzanej Unagi, rovnako tak mužských slovenských majstrov, celok Muhaza.

Vyvrcholenie zajtra

Turnaj sa začne dnes o 10. hodine úvodným stretnutím Ukrajina – Prešov 24. „Po dueloch v skupine budú podvečer nasledovať zápasy o piate a siedme miesto v mužskej kategórii. V nedeľu sa odohrajú záverečné súboje, muži budú hrať aj semifinále, ženy podľa umiestnenia v skupine odohrajú duely o prvé a tretie miesto,“ doplnila Z. Ondo-Eštoková.

Podľa nej by vyhodnotenie turnaja malo prísť na rad zajtra krátko predpoludním. Najlepšie tímy aj jednotlivci budú odmenení zaujímavými cenami.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.