Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Šipošová si do Kežmarku prišla po medailu

Smečiarka. Ľubica Šipošová (s číslom 8) posilnila Kežmarok. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 17. feb 2016 o 00:00

V extraligovom Kežmarku to myslia s útokom na medailu vážne. Volejbalový klub spod Tatier posilnili dve kvalitné hráčky.

Zo srbského Belehradu prišla 196 cm vysoká blokárka Jadranka Budrovič. Z bratislavskej Paneurópy vystužila rady Kežmarku skúsená smečiarka Ľubica Šipošová.

KEŽMAROK. Onedlho 35-ročná hráčka patrí medzi najlepšie slovenské plážové volejbalistky.

„Oslovili ma zástupcovia kežmarského klubu. Naposledy som v uplynulej sezóne hrala za Paneurópu, túto sezónu som bola voľná hráčka. Veľmi rada si zahrám v tomto výbornom tíme, prostredí, atmosfére. Pokúsime sa zabojovať o čo najlepší výsledok. Volejbal aj plážový volejbal beriem rovnako vážne. Je to výborné dopĺňanie jedného a druhého. Ani jedno nie je najvyššia profesionálna úroveň,“ uviedla Ľubica Šipošová.

Pezinok zmietli z palubovky

Pod Vysokými Tatrami sa vytvoril výborný kolektív, ktorý mieri v tejto sezóne vysoko. Momentálne mu patrí tretie miesto tabuľky.

V ostatnom kole nedali na domácej palubovke Kežmarčanky žiadnu šancu Pezinku, ktorý po 68 minútach deklasovali hladko 3:0 na sety.

„Sme radi, že sme to zvládli a že sme to dokončili tak, ako sme začali. Úvod bol veľmi rýchly, ľahko sme získali obrovský náskok. Naším cieľom bolo udržať si to po celé tri sety, čo sa nám aj podarilo,“ vysvetlila skúsená smečiarka.

Prebojovať sa na najvyššie méty

V sobotu čaká Kežmarok najťažšia možná previerka, keď vycestuje na palubovku VK Slávia EU Bratislava.

„Budeme bojovať zápas po zápase. Každý jeden sa pokúsime vyhrať. Nechceme sa pozerať ďaleko do budúcna, iba na to, čo nás práve teraz čaká. Verím, že je tam šanca prebojovať sa až na najvyššie méty,“ uzavrela Ľubica Šipošová.

Súvisiace články