Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Šinglár bude Košičanom proti Nitre chýbať

Júlový zápas v Čermeli. Naposledy tu Nitra prehrala 2:4. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 4. apr 2014 o 22:00

Už nechýba veľa a do kategórie šlágrových mužstiev bude patriť aj MFK Košice.

Šlágrom 25. kola futbalovej Corgoň ligy je zápas AS Trenčín - Slovan Bratislava, ale už nechýba veľa a do kategórie „šlágrových“ mužstiev bude patriť aj MFK Košice. Žlto-modrí totiž zobrali jarné upratovanie v tabuľke najvyššej súťaže tak vážne, že už handrou utierajú medailové stupne vyhradené pre slovenskú elitu.

KOŠICE. Dnešný zápas s Nitrou (o 15.30 h v Čermeli) by nemohol byť šláger, aj keby Košičania jeho kritériá spĺňali.

„Chyba“ je v Nitre, ktorá hazarduje so svojou corgoňligovou existenciou a núka šancu Dunajskej Strede, aby sa zachránila aj bez šiestich bodov, ktoré zmiznú z jej účtu na konci sezóny.

Ale ktovie, možnože Ladislav Hudec je čarodejník, ktorý má v talóne triky, aby Nitru v lige udržal. Minulý týždeň vytiahol z klobúka víťazstvo rozdielom triedy (3:0) nad Myjavou, ktorú predtým trénoval.

Je ten výsledok pre Košičanov malým varovaním, že to dnes nemusí byť opäť na nulu, ako sme u Čermeľčanov na jar zvyknutí? Zdanlivo by to mala byť s posledným mužstvom tabuľky ľahká záležitosť.

„Vysoké víťazstvo Nitry určite spôsobilo aj to, že tréner Hudec dokonale vedel, čo by na Myjavu malo platiť, ale tak ako on mal prečítanú Myjavu, tak má aj náš tréner prečítanú Nitru, a určite vymyslí takú taktiku, aby sme dnes boli úspešní,“ vraví kapitán MFK Košice Peter Šinglár.

„Zdanlivo by to mala byť pre nás ľahká záležitosť, ale v skutočnosti to také jednoduché nebude. Jednak preto, že Nitra sa proti Myjave možno herne chytila, a je to jedno z mužstiev, ktoré to u nás bude hrať odzadu, takže ten zápas bude pre nás dvojnásobne ťažký. Bude to podobné ako pred dvoma týždňami so Zlatými Moravcami, o prvom góle, ktorý sa nám vtedy, žiaľ, nepodarilo streliť. Aj Nitra patrí do kategórie mužstiev, ktoré k nám prídu brániť, hrajú zo zabezpečenej obrany, ale ja verím, že nejaké šance prídu, niektorú z nich čo najskôr premeníme, a nebudeme sa trápiť ako so Zlatými Moravcami. Či nám už Nitra dá nejaký gól alebo nie, je to jedno, hlavné bude, aby sme vyhrali. Poteší aj víťazstvo 2:1 či 3:2, nemusí byť na nulu.“

Na Ružomberok ešte nemyslia

Aj keď okolo „0“ za chrbtom Darka Tofiloského sa to v týchto dňoch dosť točí. On tie minúty bez inkasovaného gólu neráta, ba ani spoluhráči, ktorí majú na tom tiež veľkú zásluhu, nepreukazujú v kabíne „matematickú úchylku“

„Spoliehame sa na novinárov, že to vypočítajú,“ zasmial sa Peter Šinglár. „Ale nemôžeme poprieť, že nás to teší, že máme na jar čisté konto, že si to po rokoch, keď sme sa v lige dosť trápili, teraz môžeme užívať aj takýmto spôsobom. K tomu, že vyhrávame, zbierame body, je pre nás tá nula plus, a dúfam, že novinári ešte dlho budú počítať, koľko minút sme vydržali bez inkasovaného gólu,“ vraví skúsený stredopoliar, ktorý bude proti Nitre iba „radovým divákom“.

Žlté karty vymenil za vstupenku na hlavnú tribúnu, a môže už myslieť na pohárový zápas v Ružomberku, ktorý je možno z „európskeho hľadiska“ pre Košičanov dôležitejší.

„Pravda, ja by som už mohol myslieť na utorok a zápas v Ružomberku, ale aj pre mňa je momentálne dôležitejší dnešný zápas s Nitrou. Dôležitý je pre mužstvo aj z psychického hľadiska, ako pôjdeme do pohárového súboja s Ružomberkom. A pred vlastnými fanúšikmi potrebujeme odčiniť aj zaváhanie so Zlatými Moravcami,“ vraví „sediaci“ košický kapitán.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.