Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Šimurdu otravovala choroba, ale aj tak 'fukol' slovanistom i Nitranom gól

Sportnet|Publikované 3. nov 2003 o 23:00

Košice - Hokejisti HC Košice priviezli po víťazstvách na Slovane 4:2 a v Nitre 2:1 cez víkend zo západného Slovenska šesť bodov, takže v ich tábore

panuje veľká spokojnosť.

Svojim dielom sa o ňu pričinil aj útočník Marcel Šimurda, hoci na zápas v Bratislave nastupoval so zvýšenou teplotou. "Mal som menšiu virózu, ale už je to za mnou. V utorok večer som sa na tréningu zle cítil, takže v stredu a štvrtok som tréningy vynechal. Mal som trošku zvýšenú teplotu, už je to však v pohode," vraví mladý útočník, ktorý len potvrdzuje, že najlepším liekom sú víťazstvá. "Na Slovane som chorobu ešte cítil, najmä v prvej tretine som sa slabšie rozohrával. Po zápase, asi aj vplyvom víťazstva, to zo mňa úplne opadlo," smeje sa Marcel Šimurda. Paradoxné je, že východniari sa na štadiónoch súperov trápili a kráčali od jednej prehry k druhej a zlom nastal práve na ľade Slovana. Hoci predtým hrali modro-bieli proti papierovo slabším mužstvám, neuspeli a z klziska majstra si odiezli všetky tri body. "Veru, vyšlo to ako na želanie, veď to bol aj televízny zápas. Naposledy vo Zvolene sme to pred kamerami pobabrali, ale na Slovane to vyšlo. Spokojnosť vládne teda v celom mužstve." Ak budú Košičania podávať rovnako zodpovedné výkony aj naďalej, iste budú body prinesené zvonku pribúdať. "Jasné, keď všetci od prvého až do posledného podáme výkony ako na Slovane alebo v Nitre, bude to tak."

Po sobotňajšom dueli na Slovane nastúpili Košičania hneď nedeľu v Nitre. "Mali sme málo času na regeneráciu, trošku to cítiť bolo. Postupne sme sa však rozohrali a zodpovedne sme dodržiavali taktiku trénerov, vypli sme sa k dobrému výkonu a podarilo sa." Vlaňajší vicemajster vyhral na ľade nováčika 2:1, príliš otvorený hokej sa teda pod Zoborom nehral. "Tak isto ako na Slovane sme vychádzali z pozornej obrany. Čakali sme na chyby súpera, veľa priestoru sme im neposkytli, do šancí sme ich veľmi nepúšťali. Dá sa povedať, že Nitrania sú doma dosť silní, pretože ich fanúšikovia ženú vpred a sú ich šiestym hráčom."

Viróza, s ktorou Šimurda minulý týždeň bojoval, bola o to nepríjemnejšie, že ohrozovala jeho štart v reprezentačnom drese na tohtotýždňovom turnaji v Maďarsku. Mladý hokejista totiž dostal na toto podujatie pozvánku. "Keď som mal 18 rokov, tiež som dostal pozvánku do reprezentačného tímu a tesne predtým som sa zranil. Teraz by to bolo dosť od veci, keby som pre zmenu ochorel. Musím poklopkať po dreve, ale dúfam, že choroba odo mňa odišla." Očakával Šimurda, že mu reprezentačí tréneri pri zostacvovaní nominácie dajkú šancu ukázať svoje schopnosti, hoci medzinárodné skúsenosti mu zatiaľ chýbajú? "Vôbec som to neočakával, bol som prekvapený. Snažil som sa hrať čo najlepšie, aby si ma tréneri všimli a stalo sa, takže som rád." Prvé štarty v národnom tíme sú zväčša spojené aj s menšou, či väčšou nervozitou. "Či bude, to teraz neviem povedať. Pripravovať sa budem normálne ako na extraligové duely, ale určite to bude trochu iné reprezentovať národné mužstvo. Uvidíme, budem sa usilovať hrať čo najlepšie."

Marcel Šimurda upútal rerezentačných trénerov iste aj svojou sériou ôsmich duelov za sebou, v ktorých sa zapísal do streleckej listiny. Táto šnúra pred časom skončila, ale Šimurda teraz trafil do siete na Slovane i v Nitre. Znamená to, že štartuje ďalšiu streleckú sériu? "O sériách už radšej nehovorme (úsmev). Základom je, že vyhralo mužstvo. Je jedno, či dám gól ja, alebo niekto iný." Samozrejme, gólový zápis v reprezentačnom drese by ho potešil. "Samozrejme, budem sa o to snažiť," dodáva talentovaný hokejista HC.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.