Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Šimurda tvrdí, že aj v jeho prípade musí platiť: dopredu môžeš, dozadu musíš

Sportnet|Publikované 22. sep 2004 o 22:00

Košice - Po troch kolách patrí košickým hokejistov v tabuľke extraligy druhá priečka. Po utorku je na tom bodovo lepšie len vicemajster zo Zvolena,

ktorý má na konte osem bodov, zatiaľ čo Košičania sedem. Bez prehry sú štyri mužstvá Zvolen, Košice, Trenčín a Žilina. Modro bieli aj v druhom domácom vystúpení dokázali naplniť papierové prognózy a svojho súpera Skalicu zdolať (5:2). Rovnako ako proti Popradu aj v stretnutí so Záhorákmi sa do streleckej listiny zapísal útočník HC Marcel Šimurda. V prvej tretine počas presilovky mu obrancovia súpera nevenovali pozornosť, hodnú chvíľu miešal puk, nakorčuľoval si medzi kruhy a bombou zvýšil na 2:0.

"Je to náš nacvičený signál, ktorému sa venujeme na tréningu. Hraje sa to na Ďura Kledrovwtza, ale predo mnou sa otvoril priestor, neostávalo mi iné, len vystreliť. Juraj jedného z útočníkov Skalice odtiahol na stred, súperov bek ostal pred bránkou, tak som mal dosť času a priestoru na zakončenie, " opisoval Marcel moment, po ktorom mohli hrať modro bieli o čosi pokojnejšie. Už v uplynulej sezóne sa neraz prezentoval ako schopný strelec a aj do tejto vkročil tak ako sa patrí.

"Dva góly v troch stretnutiach, to nie je zlé. Smerom dopredu by to ušlo, ale v hre smerom dozadu musím ešte na sebe dosť popracovať," nechce sa Marcel pozrieť na svoje výkony cez ružové okuliare. Pritom kritický pohľad nepredostrel preto, že by ho tréner Gregor "zjazdil".

"Nacvičujeme čosi na tréningoch a ja môžem povedať len, že to nie je podľa mojich predstáv, také, aké by to malo byť. Tak ako všetci, aj ja musím hrať najmä pre mužstvo. Aj v mojom prípade musí platiť: dopredu môžeš, dozadu musíš."

Šimurda priznáva, že nie je jednoduché dostať do krvi túto filozofiu.

"Smerom dopredu veľmi chcem, ťahá ma to k súperovej bránke, ale práve vtedy, keď sa zabudnete, sa spraví chybička smerom dozadu. A na to si musím v najbližšom čase dať záležať."

Defenzíva Košičanov stojí zatiaľ, až na 28 sekúnd stretnutia so Skalicou, na pevných nohách. V bránke je pozorný Petrík, no treba poznamenať, že pred ním vždy nastupuje pätica hráčov, ktorá nenecháva otvorené zadné vrátka. Aj preto majú východniari na konte sedem bodov.

"To je dôvod na spokojnosť, no sú momenty, ktoré nás musia mrzieť. Keď vediete 4:0, nemalo by sa stať, že odrazu stratíte kontrolu nad vývojom. Neviem si vysvetliť tie dva rýchle skalické góly. Ako keby sme uspokojili. Z jasného zápasu mohla byť dráma. Aj psychika trochu dostala zabrať. Vraví sa však, že všetko zlé je na niečo dobré, tak by sme sa mali poučiť."

Košičania hrajú v piatok na Slovane. Belasí naposledy v Žiline prehrali, tak sa budú chcieť isto na svojom ľade dopracovať k ďalším bodom. No aj Gregoroví zverenci si trúfajú. Umnou hrou, trpezlivosťou a bojovnosťou si v Trenčíne vyslúžili bod.

"Tak ako v zápase s Duklou, aj v Bratislave musíme v prvom rade zodpovedne brániť. My, útočníci, musíme zase vpredu napádať súperových obrancov, aby sme im sťažili rozohrávku. V prvom rade by nám nemala chýbať disciplína. Ak bude tá, aj výsledky sa dostavia."

Pred stretnutím sa pred svojimi bránkami už tradične schádzajú aktéri, aby sa ešte posledný raz "hecli". Košičania vstúpili do súťaže s novým bojovým pokrikom.

"Neviem, kto ho vymyslel, ale tlmočiť ho nebudem. Zatiaľ nám prináša šťastie, veď sme ešte neprehrali. Aj preto tie slová radšej tlmočiť nebudem."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.