Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Šimurda svojich vo Zvolene upokojil

Sportnet|Publikované 3. feb 2009 o 00:00

Po desaťzápasovej odmlke sa dočkal góluHokejisti HC Košice vyhrali v poslednom kole vo Zvolene 5:3. Líder extraligy si v skupine o 1. až 6. miesto

Po desaťzápasovej odmlke sa dočkal gólu

Hokejisti HC Košice vyhrali v poslednom kole vo Zvolene 5:3. Líder extraligy si v skupine o 1. až 6. miesto stráži pred Slovanom šesťbodový náskok. Oceliari sa najbližšie predstavia na domácom ľade 10. februára po reprezentačnej prestávke v súboji s Liptovským Mikulášom.

KOŠICE. Na víťazstve vo Zvolene sa gólom podieľal útočník HC Marcel Šimurda. V závere zápasu upravil na konečných 5:3. Presného zásahu sa dočkal po desaťzápasovej odmlke. Po takej si hráč zvykne povedať: Konečne to tam padlo...

Teší víťazstvo

"Som rád, že som dal ten gól, ešte radšej, že sme vyhrali. Na ľade teraz netrávim veľa času o to viac si cením každé striedanie," priznal Marcel, ktorý má na konte sedem presných zásahov a šesť asistencií. "S každým gólom, asistenciou sa sebavedomie útočníka upevní. Keď ste vo štvrtom útoku, tak tých šancí ani veľa nemáte. Možno jednu dve, o to viac sa musíte sústrediť, aby ste ju využili."

Šimurda už prekonával brankára Škečka, ktorý v polovici stretnutia striedal novú zvolenskú akvizíciu Murína. "Murín nemá formu, aj proti nám bol striedaný, rovnako ako predtým so Skalicou."

Často vylučovaní

Oceliari viedli už 3:0 a 4:1. No zápas si inkasovanými gólmi skomplikovali. "Mali sme veľa vylúčených. Zvolen sa ku koncu zápasu chytal. Nechcem hodnotiť rozhodcu, ale my sme si to skomplikovali tým, že sme boli často vylučovaní. Chceli sme hrať disciplinovanejšie," priznal Marcel. Košičania inkasovali desať dvojminútových trestov. "Potom je hra rozkúskovaná. Nemá to taký spád. Niektorí hráči sa nedostanú na ľad. Zvolen využil dve presilovky a dotiahol sa na rozdiel gólu. Až potom, keď som zvýšil na 5:3 sme mohli stretnutie dohrať pokojne."

Využiť každú šancu

Pred časom sa objavoval v prvom útoku s Bartošom a Faithom. Teraz opäť nastupuje vo štvrtej formácii s Petričkom a Jenčíkom. Pochopiteľne, je inak vyťažený a aj jeho úlohy na ľade sú iné. "V prvom útoku som dohral tri zápasy, na ľade trávil veľa času. Teraz zasiahnem do hry za tretinu tak trikrát štyrikrát. Potom sa ťažšie dostávate do tempa. Ale ja rozhodnutie trénera akceptujem. Snažím sa využiť každú šancu, ktorú dostanem," hovorí košická dvadsaťosmička.

Štvrtý útok má skôr defenzívne úlohy a plní si ich dobre. "Nedostávame góly, čo je najdôležitejšie. Snažíme sa prinútiť súpera k faulom, tak, aby potom chalani, čo chodia na presilovky z toho ťažili."

TOMÁŠ TÓTH

Súvisiace články